AKP Geyve yasta

PERDE ARKASI'nda bugün: AKP Geyve yasta​​​​​​​ - Aynı mekanda denk geldiler - Karasu’da asfalta mola - Atabek yakından takip etti - Kazan, Elçi’yi unutmadı - MHP’liler ‘Naim’ filmini izledi  - Dekan’dan kitap çağrısı - Ateş’ten tarihi yolculuk

AKP Geyve yasta

AKP Geyve yasta
AKP’nin kuruluşundan beri partide çalışmalarını yürüten Raif Alev’in vefatı özellikle ilçe teşkilatını derinden etkiledi. Dün ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilen Raif Alev için pek çok partili sosyal medyadan başsağlığı mesajı yayınladı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya sosyal medya hesabından, “Beraber yol yürümekten gurur ve onur duyduğum, Ak Parti’mizin kuruluşundan bu yana teşkilatımızda büyük emekleri olan değerli abimiz, büyüğümüz dava arkadaşımız Sayın Raif Alev vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Başımız sağolsun” diye yazdı.
 

Aynı mekanda denk geldiler
Saadet Partililer ile Milliyetçi Hareket Partililer salı akşamı aynı mekanda yemek verdiler. Tesadüfen aynı mekana denk gelen iki parti mensupları birbiri ile denk gelmedi. Ancak çalışanların kafaları karıştı. Her gelen takım elbiseliye hangi partiden geldikleri soruldu ve ona göre misafirler farklı salonlara alındı.

Karasu’da asfalta mola
Karasu’da asfalt sezonunun sonuna doğru hummalı bir çalışma var. Belediye’nin önünden başlayan çalışma genişletildi. Bu hafta sonuna kadar da asfaltlama işleminin tamamlanması planlanıyordu. Ancak dünden itibaren bozan hava ilçedeki asfalt çalışmalarının durmasına neden oldu. Çalışmalar havaların düzelmesi ile yeniden başlayacak.

Atabek yakından takip etti
Orhan Gazi Kültür Merkezi’nde, Kaynarca Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet Günü dolayısıyla Suzan Tufan'ın yazdığı, yönettiği ve oynadığı  "Kadınlar Kooperatifi"  adlı tiyatro oyunu gösterimi gerçekleştirildi. KABET oyuncularının performansı büyük beğeni toplarken Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek de tiyatro gösterisini yakından takip etti.
 Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, oyun sonrası sahneye çıkarak oyuncuları ayrı ayrı tebrik edip oyunculara hediyelerini verdi. Sahnelenen oyunu çok beğendiğini söyleyen Milletvekili Atabek, “KABET ilk günden bugüne kadar tüm aşamalarını biliyor ve takip ediyorum başarılarına her gün bir yenisini katarak ilerliyorlar. Suzan hocamı ve ekibini bu güzel projede yer aldıkları ve ilçelerini çok güzel temsil ettikleri için kutluyorum biz yapılan tüm güzel işlerin destekçisiyiz” dedi.

Kazan, Elçi’yi unutmadı
Diyarbakır Baro Başkanı ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) kurucularından Avukat Tahir Elçi, öldürülmesinin 4'üncü yıl dönümünde, eski Baro Başkanı Zafer Kazan sosyal medyadan paylaşımda bulundu.
Kazan sosyal hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “4 yıl önce bir Baro Başkanı şehrin orta yerinde güpegündüz katledildi!! Dosyada hala tek bir şüpheli bile yok! Eğer bağımsız bir yargımız olsaydı şuan faillerden ve onların arkasındaki karanlık suratlardan hesap soruyor olacaktık. Ben faili meçhullere hiç bir zaman inanmadım...” diye yazdı

MHP’liler ‘Naim’ filmini izledi 
MHP Adapazarı İlçe teşkilatı efsane milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı “Naim” filmine gitti.
MHP ilçe başkanı Halil Hakan Oturak film sonrası yaptığı açıklamada duygularını, “Naim Süleymanoğlu Bir Türk Dünya’ya bedeldir ifadesinin vücut bulmuş halidir. Türk milletini esir etmeye çalışırsanız, içerisindeki bağımsızlık karakteri ortaya çıkar ve kendi kaderini kendisi tayin eder.  Ayrıca kendisi partimizden 2004 yılında belediye başkan adayı 2007 yılında milletvekili adayı olmuş olması bizim için ayrı bir gururdur” sözleriyle ifade etti

Dekan’dan kitap çağrısı
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Ramazan Akdemir, dün twitter hesabı üzerinden mezun olan öğrencilere yönelik bir çağrıda bulundu.
Dekan Akdemir, yaptığı paylaşımda, “Özellikle TUS u kazanan hekim arkadaşlarım. Lütfen eski kitaplarınızı gönderirseniz bir öğrenciyi memnun edebilirsiniz.
Eski kitaplarını atmayın. Lütfen bize gönderin” diyerek kitapların mevcut öğrenciler tarafından kullanılması için çağrıda bulundu.

Ateş’ten tarihi yolculuk
Tüm Sanayici ve İşadamları  (TÜMSİAD) Sakarya Şubesi’nin Genel Sekreteri Ferhat Ateş, çalıştığı kurum yanında sosyal çevresi ve etkinlikleri ile yakından biliniyor. Sakarya’da herkes ile güzel diyaloglar kuran ateş, fırsat buldukça da mini geziler yapıyor. Ferhat Ateş bu gezilerine ailesini dahil ediyor.
Ateş, son gezisinde ile tarihi bir yolculuk yaptı. Önce Taraklı’yı gezip tarihi konakları yerinde gören Ateş sonrasında komşu ilin komşu ilçesi Göynük’ü gezerek Akşemseddin Hazretleri’nin türbesini de ziyarette bulundu.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER