AKP İl başkanlığına kimin niyeti var

PERDE ARKASI'nda bugün: AKP İl başkanlığına kimin niyeti var - Üstün Halkbankası için yazdı - Anma programlarında yoktular - Karasu’da da Sarı yoktu - Balıkçılardan Ata’ya saygı

AKP İl başkanlığına kimin niyeti var

AKP İl başkanlığına kimin niyeti var
AKP İl Başkanlığı için şimdiden hareket başladı.  Mevcuk İl Başkanı Yunus Tever, göreve geldiği ilk andan itibaren geçen süreci en iyi şekilde yönetmişti. Ancak, seçim takviminin açıklanması ile il başkanlığı için hareket erkenden başladı.
AKP  kulislerinden gelen bilgilere göre  şuan il başkanlığı için Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfü Bayraktar’ın adından da söz ediliyor.
Diğer yandan, AKP Adapazarı eski İlçe Başkanı, Belediye ve Milletvekili aday adayı, halen a Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin Başdanışmanı SASKİ Müşavirlerinden Mustafa Ak’ın da adı geçiyor.

Üstün Halkbankası için yazdı
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte parti oluşumu içinde yer alan Ayhan Sefer Üstün’ün sosyal medya hesapları üzerinden yorumları devam ediyor.
Üstün son olarak Halkbank ile ilgili bir paylaşımı dün twitter hesabı üzerinden yaptı.
Üstün, “Eeyyy...
Halkbank’asını yönetenler ve yönlendirenler;
sakın ola milletin parasıyla millete zulmetmeyin...
Sonra daha ZALİM biri size musallat olur...” diye yazdı.
Anma programlarında yoktular
Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81.yıldönümü gereğince valilik tarafından etkinlik düzenlendi. İlk etkinlik, Demokrasi Meydanında Atatürk büstüne Çelenk bırakma yapılıp ardından siren sesiyle birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Düzenlenen etkinlikte birçok protokol katılım sağlarken Siyasi partilerin il temsilcilerinin yer almaması gözlerden kaçmadı. Valilik tarafından düzenlenen Atatürk’ü anma programlarının 2. durağı Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesiydi. Korucuk TOKİ İlkokulu tarafından düzenlenen etkinliğe birçok kişi yer alırken, Milletvekillerinden sadece İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, Siyasi Partilerin İl Temsilcilerinden ise MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar katıldı. Programda İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş katılmadığı dikkatlerden kaçmadı.

Karasu’da da Sarı yoktu 
Karasu’daki 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programlarında Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı katılmadı. Sarı’nın neden katılmadığına ilişkin bir açıklama da yapılmadı.
 Karasu’daki çelenk sunma programında ve Konferans Salonu’ndaki etkinlikte Karasu Belediye Başkanlığı’nı Belediye Meclis Üyesi Esra Bıyıklıoğlu temsil etti.
 Bıyıklıoğlu’nun günün anlamına uygun olarak tepeden tırnağa siyahla içinde olduğu da gözlerden kaçmadı.
Fotolu: sarı

Balıkçılardan Ata’ya saygı
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatnın 81. yıl dönümünde yurt genelinde olduğu gibi ilimizin her köşesinde anılıyor. Karasulu balıkçılar da, rızıkları peşinde oldukları denizde Atatürk'ü andı. Karasu açıklarında teknelerini birbirlerine yaklaştıran balıkçılar, Atatürk'ün vefat ettiği saat 9'u 5 geçe motorlarını kapatarak siren çalmaya başladı. Teknelerin güvertelerine çıkan balıkçılar hep birlikte 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE