AKP kurucusundan teleferik eylemine destek

PERDE ARKASI'nda bugün: Siyasilerden de destek geliyor - MHP Akyazı, örnek oluyor - Bayraktar’tan Babaoğlu tepkisi - Yüce’ye yeni görev - Duman, yine yüklendi - Sendika Başkanı ulaşım için çırpınıyor

AKP kurucusundan teleferik eylemine destek

Siyasilerden de destek geliyor
Kırkpınar’da  yapılan teleferik projesi için bölge halkının eylemi devam ediyor. Uzun zamandır devam eden ve proje alanında çadır kurarak nöbet tutan bölge halkına da destekler giderek artmaya devam ediyor.
Eyleme siyasiler de destek vermeye başladı.
Kırkpınar’ın yeşiline beton dökülmesin diye eylem yapanlara AKP Sapanca kurucularından Nazmi Bostancı da katıldı. Bostancı projenin sırf ben teleferik getirdim demek için yapıldığını söyledi.
Eski İl Genel Meclis üyesi Enver Kılıç ise projenin yanlış olduğunu ve halkın bu projeyi yıkacağını söyledi.
Her iki siyasi de çadıra gelerek, bölge halkının yanında olduklarını vurguladılar.

MHP Akyazı, örnek oluyor

MHP Akyazı İlçe Teşkilatı, bir süredir iktidar ortağı olmanın sorumluluğu dahilinde mahalle ziyaretleri sürdürüyor.
Bu ziyaretlerde, gitti mahalle sakinlerini dinleyen MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Dertli ve ekibi, kendilerine aktarılan sorunları dinleyerek not alıyor, çözümü noktasında ilgili kurumlarla temasa geçiyor.
‘Siyasiler seçimden seçime gelir’ algısını yıkmak için böyle bir çalışma içine girdiklerini belirten Dertli ve ekibinin bu girişimi takdir ile karşılanıyor.

Bayraktar’tan Babaoğlu tepkisi
Bir süre önce MHP’ye geri dönen Turgut Babaoğlu’na, CHP’nin çiçeği burnunda ilçe başkanı Nihat Bayraktar’dan tepki geldi. 
Bayraktar 30 Mart seçimleri öncesi Babaoğlu’nun ‘Hizmet süremiz boyunca BBP altında göreve devam edeceğiz’ şeklindeki beyanatı hatırlatarak, “Cumhur ittifakı Belediye Meclis üyelerinin desteğini alamadınız. Şimdi size Hendek halkı adına soruyoruz. Belediye Başkanlığınız süresince belediye meclisinden hangi projeniz yada hizmeti geçiremediniz.
Şeffaf Belediyecilik gereği alamadığınız bu hizmetlerle ilgili, Hendek halkına bilgilendirme yaptınız mı? Yine alamadığınız bu hizmetlerle ilgili, yerel ve ulusal basında paylaşımlarda bulundunuz mu?” diye tepki gösterdi

Yüce’ye yeni görev
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. 
Başkan Yüce, bilgi ve birikimleri ile Çaykur'a destek amaçlı atandığını belirterek, “Bugüne kadar ki bilgilerimizi, becerilerimizi, tecrübelerimizi aktarma amaçlı getirildiğimiz bu görevde inşallah güzel sonuçlara varırız. Yıllarca içinde olduğumuz çay sektöründeki birikimimizi, her ay düzenlenecek toplantılarda yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızla paylaşarak istişarede bulunacağız" şeklinde konuştu.

Duman, yine yüklendi
İYİ Parti Erenler ilçe Başkanı Şemsettin Duman’ın gündeminde yine Erenler Belediyesi var. Yaptığı açıklamalar ile ilçe gündemine gelen Duman, son yaptığı açıklamada yine hedefinde Erenler Belediye Başkanı  Fevzi Kılıç vardı.
Temizlik amaçlı ağaçların budandığı ilçede çalışmaların titizlikle yapılmadığına dikkat çeken Duman, Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'a, "Ormanlarımdan bir yaş dal kesenin, Başını keserim diyen Fatih Sultan Mehmet’in torunları yeşil katliamına devam ediyor" diyerek yüklendi.

Sendika Başkanı ulaşım için çırpınıyor
Türk Büro-Sen Sakarya Şube Başkanı Kenan Toka'nın valilik kampüsüne ek ulaşım için alternatif araç ve güzergahlar isteğini her fırsatta tekrarlıyor
 Toka daha önce 3 bin kişinin çalıştığı Resmi Kampüs'te çarşı merkezden kuruma ulaşımın sıkıntılı olduğunu dile getirerek Resmi Kampüs'e ek ulaşım için alternatif araç ve güzergah ihtiyacı olduğunu belirtmişti.
Bu kapsamda Toka’ya Şeker-Sigorta Taksi Dolmuş durağından destek geldi. Toka, bu talep konusunda kendine destek olanlara teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER