AKP yaptı, muhalefet ne yapacak?

AKP yaptı, muhalefet ne yapacak?

Akyazı’da muhalefet ne yapacak

Akyazı Belediyesinde bir süredir AKP’li meclis üyeleri, Nöbetçi Meclis Üyesi uygulamasını  devreye sokmuştu.

Bu gelişme, vatandaşın sorunlarının direk aktarılması açısından etkili olmuştu. Son yapılan meclis toplantısında, muhalefet meclis üyelerinin de bu uygulamayı hayata geçirmeleri konusuna çağrıda bulunmuştu.

Akyazı ilçe halkı ise muhalefetin de bu uygulamayı devreye sokmasını, en azından sorunların takip edilmesi açısından önemli olduğunu vurgularken, muhalefetin bu konuda ne düşündüğü merak konusu oldu.

Babaoğlu teşekkür etti

Önceki günün en önemli gündemi, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun MHP’ye dönüşüydü.

Son bir haftadır gündeme düşen bu değişim, önceki gün Babaoğlu’nun MHP Genel Merkezine çağrılması ile son buldu.

Ankara’ya meclis üyeleriyle birlikte giden Babaoğlu, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül tarafından karşılandı.

Bu gelişmenin ardından Babaoğlu, dün Bülbül’e teşekkür etmeyi unutmadı. Babaoğlu, “Genel Başkanımızı ziyaretimizin ardından MHP Grup Başkan vekilimiz Sayın M.Levent Bülbül'ü Türkiye Büyük Millet Meclisinde ziyaret ettik. Kendisine ilgisi ve kabulü nedeniyle teşekkür ederim” diye yazdı

Bostancı ve Tiryaki sohbet etti

Dün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti ve Kızılay İş Birliği ile kan kampanyası düzenlendi.

Kan kampanyasına, Kızılay Şubesinin eski doktorlarından, ilimizin sevilen simalarından ve doktorlarından Dursun Bostancı da destek verdi.

Bostancı, kan bağışı süresince eski çalıştığı kurumun Şube Başkanı Zahit Tiryaki ile sohbet etti.

Yapılan sohbette ağırlık, Kızılay faaliyetleri ve kan bağışı olduğu dikkatlerden kaçmadı.

TES-İŞ Anadolu velileri ziyaret ediyor

TES-İŞ Anadolu Lisesi, öğretmenleri, öğrenci velileri ile uyum içinde hareket edebilmek için ev ziyaretlerine aksatmıyor.

Belirli aralıkla değişik sınıflardan öğrencileri belirleyen okul yönetimi, bu ziyaretlerle ilişkilerin daha kuvvetlenmesini hedefliyor.

Bu kapsamda okul yönetimi 9-E sınıfı öğrencisi Mustafa Eren Yazıcı'ya "Veli Ev Ziyaretleri" bağlamında, sınıf rehber öğretmeni İsmail Köse evinde ziyarette bulundu.

Çelik Sakarya GİAD’ı ziyaret etti

SakaryaGİAD Başkanı Gökhan Korkmaz’ın önce ki gün misafiri vardı. Gökhan Korkmazı eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ziyaret etti.

Bu ziyareti fotoğraflayarak sosyal medya üzerinden paylaşan Korkmaz, “3 dönem milletvekilliği ve Bakan Yardımcılığı görevleri ile Sakarya'mıza hizmetler veren değerli büyüğüm Sayın Hasan Ali Çelik'in nazik ziyaretlerinden mutluluk duydum. İş hayatı, ekonomi ve benzeri birçok hususta görüşlerinden istifade ettiğimiz Sayın bakanıma tarafımı onurlandırdıkları için şükranlarımı sunuyorum” diye yazdı

CHP’de ziyaret noktaları

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre heyecanı giderek artıyor. Ancak kongre sonrasında gerçekleştirilmesi artık bir gelenek haline gelen ziyaretler aksatılıyor. Gelenek olduğu üzere ilçe başkanı seçilen isimler hangi partiden olursa olsun, önce ilçe kaymakamını, belediye başkanını ve sonrasında da siyasi parti temsilcileri ile oda başkanlarını ziyaret eder, bu şekilde kendilerini de tanıtmış olurlardı. Ancak bu ziyaretler bazı ilçelerde henüz yapılmadı. Yapıldıysa da sosyal medyaya ya da basına yansımadı. Bakalım ziyaretlerle ilgili haberler servis edilmeye ne zaman başlanacak.

Arifiye’ye Arifiyeli Başkan

MHP Arifiye Teşkilatı’nda sessiz sedasız değişikliğe gidildi. Arifiye’de Kurucu İlçe Başkanlığı yapan Murat Yördan görevi Ferit Şekerli’ye devretti.

Yördan aslında Arifiyeli değil. Arifiye’de kuruculuk görevini yerine getirdi ve sonrasında da görevi Arifiyeli olan Ferit Şekerli’ye devretmiş oldu.

Bu şekilde MHP Arifiye’de Arifiyeli bir ilçe başkanı görev yapmaya başladı. Partiyi Arifiye’de kongreye Ferit Şekerli götürecek. Bu şekilde Şekerli’nin bir sonraki dönem Arifiye İlçe Başkanı olmasına da yol verilmiş oldu.

 “Devraldığımızda” derken başkanım

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan altın çağını yaşıyor. Erbatan ilk kez kendini tam ait hissettiği bir ortamda çalışıyor.  Ocak ayı meclisinde de bir sunum gerçekleştirdi. Erbatan sunumun bazı yerlerinde “Biz görevi devraldığımızda” ibaresi kullandı. Hilmi Erbatan görevi devraldığında Belediye Başkanı Ahmet Genç’ti. Erbatan Ahmet Genç döneminde görevi devraldı. Arkasından Mehmet İspiroğlu döneminde bir daha devraldı. Son olarak İshak Sarı döneminde bir defa daha devraldı. Devralmalara doyamadı. Kısa bir dönem de Ahmet Acar’ın yanında Kocaali Belediye Başkan Yardımcılığı devraldı.

Sunum güzeldi. Etkileyici şeyler söyledi. Ama bu nokta seyirci localarında espri konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 11:22
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER