AKP’de İl Başkanlığı için kimlerin adı geçiyor? 

PERDE ARKASI'nda bugün: AKP’de İl Başkanlığı için kimlerin adı geçiyor? - Burak sosyal medyadan baş sağlığı diledi - En kalabalık toplantı olarak kayıtlara geçti - Ülkücüler gündemi konuştu - Çin Treni Alifuatpaşa ve Arifiye’den geçecek

AKP’de İl Başkanlığı için kimlerin adı geçiyor? 
banner24

AKP’de İl Başkanlığı için kimlerin adı geçiyor? 
Adalet ve Kalkınma Partisi’nde kongre süreci başlıyor. Delege seçimlerinin ardından ilçe kongreleri başlayacak. Sonrasında ise il kongresinde il başkanı ve il yönetimi belirlenecek. 
İl Kongresi aylar sonra gerçekleştirilecek ama şimdiden il başkanlığı için yeni isimler kulislerde konuşulmaya başlandı. 
Konuşulan isimlerin bu göreve talip oldukları yönünde en küçük bir işaret yok ama parti kulislerinde konuşulan isimleri sizler için derledik. 
Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zeki Toçoğlu. Toçoğlu’nun ağabey formülüyle partide toparlayıcı bir rol üstlenebileceği belirtiliyor. 
Hendek Belediyesi eski Başkanı ve eski Milletvekili Ali İnci. İnci siyasette aktif bir görevi olmasa da STK’lar yoluyla kamuoyunda görünmeye devam ediyor. Bu hareketliliği de il başkanlığına hazırlanıyor yorumlarına neden oluyor. 
Fiskobirlik Genel Başkanı Lütfü Bayraktar. Son genel seçimde 7’inci sıradan milletvekili adayı gösterilen Bayraktar son günlerde bu görev için en çok konuşulan isimlerden biri. Ancak sorulduğunda böyle bir talebi olmayacağını söylüyor. 
Serdivan eski İçe Başkanı Osman Çelik. Ekrem Yüce tarafından Belpaş Genel Müdürlüğü’ne getirilen Çelik’in adı da İl Başkanlığı için anılıyor. 
Eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik. Eski milletvekili ve eski Bakan yardımcısı Hasan Ali Çelik SUBÜ’de öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. AKP’nin Sakarya kurucu il başkanı olarak partiye büyük emek veren Çelik’in adı AKP İl Başkanlığı için çokça yakıştırılıyor. 
Adapazarı Belediye Meclis üyesi Mehmet Yılmaz. Geçen dönem Ankara’ya çağrılan İl Başkan adaylarından biri olan Yılmaz, Adapazarı Belediye Meclis üyesi olmuştu. Şimdilerde yeniden adı İl Başkanlığı için geçiyor.

Burak sosyal medyadan baş sağlığı diledi
Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak, önceki gün Geyve’de hayatını kaybeden genç meslektaşı için başsağlığı diledi.
Sosyal medya üzerinden taziyelerini ileten Burak, “ Geyve’de yaşanan elim olay sonucu hayatını kaybeden Hukuk Fakültesi’nden yeni mezun meslektaş adayımız Musa Yavuz Adlı’nın vefatı bizleri derinden üzdü. Kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyorum” diye yazdı

En kalabalık toplantı olarak kayıtlara geçti
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında gerçekleşen belediye meclis toplantısına, Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.
Meclis toplantısı sonrası, üniversite öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çekilerek sohbet eden Alemdar, öğrencilerin proje ödevleri kapsamında yönelttikleri soruları da cevapladı.
Toplantı, kayıtlara en kalabalık toplantı olarak geçti.

Ülkücüler gündemi konuştu
Ülkü Ocakları İl Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıya yönetim kurulu üyeleri eksiksiz katılım sağlarken Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu. 
Teşkilat yapılanması ve teşkilatlar arası koordinasyonun sağlanması noktasında değerlendirmede bulunulan toplantı Ülkü Ocakları İl Binası’nda gerçekleştirildi. 

Çin Treni Alifuatpaşa ve Arifiye’den geçecek
Çin’den yola çıkıp, Marmaray’ı da kullanarak Avrupa’ya ulaşacak ilk yük treni China Railway Express, Kars üzerinden Türkiye’ye giriş yaptı. İlçemiz sınırlarında Alifuatpaşa istasyonundan geçecek olan yük treni Marmaray’ı da kullanarak Avrupa’ya ulaşacak ilk yük treni olarak tarihe geçecek.
TrenTürkiye’de Ahılkelek, Kars, Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Geyve (Alifuatpaşa), Arifiye, Kocaeli, İstanbul (Marmaray) ve Kapıkule (Edirne) güzergahını kullanacak.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21