AKP’de temayül hareketliliği

PERDE ARKASI'nda bugün: AKP’de temayül hareketliliği - Cuma namazında 'siyaset' atışması! - Öğretim görevlisi Sofuoğlu Youtube kanalı açtı - Türktraktör gurur yaşıyor - Yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor - Alemdar, Kazan’a sert çıktı - Yönetim Kurulu üyesini unutmadı

AKP’de temayül hareketliliği

AKP’de temayül hareketliliği
AKP’de partililerin birden fazla adayla kongreye gidilmesi yönündeki taleplerine olumsuz yanıt gelmesi, il başkanlığını düşünenler arasında telaşeye neden oldu.
Öte yandan İlçe seçimleri öncesinde koordinatör milletvekilinin gelerek teşkilatlarda temayül gerçekleştireceği yönünde ki bilgi, il Başkanlığını düşünenlere başka bir yol aramaya itti.
Gelen bilgilere göre, bu isimlerin daha çok partililerle içli dışlı olacağı. Temayül yoklamasında etkili olan gruplarla sıkı temasa girmek isteyeceği söyleniyor.
Şuan ana kadar il başkanlığını düşünen isimler arasında, Hendek eski ilçe başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şenay Sakal, Fevzi Gürsoy gibi isimler ileri sürülmüştü.
Cuma namazında 'siyaset' atışması!
Hendek'te Cuma namazı öncesi vaaz veren emekli vaiz, hükümetin projelerinden bahsedince cemaatten bazı kişiler ile siyaset tartışması yaşandı 
Cuma namazı öncesi Hendek ilçe merkezindeki Büyük Camide vaaz veren emekli vaiz, iktidarın projeleri ve İstanbul'daki tüp geçidinin yapımından bahsedince Cemaatten bir kişi "Siyaset Yapma" diyerek tepki gösterdi. Emekli vaiz tepki gösteren cemaate " Otur yerine" diyerek tersleyerek vaazına devam etti.
Vatandaşlar camilerin siyaset yapma yeri olmadığını dile getirerek vaizlerin daha dikkatli olması gerektiğini dile getirdiler. 


Öğretim görevlisi Sofuoğlu Youtube kanalı açtı
TV kanalarında tartışma kanallarında  sıklıkla gündeme gelen Sakarya Üniversitesi Öğretim görevlisi Ebubekir Sofuoğlu, bu sefer sesini farklı bir kulvarda duyurmak için harekete geçti.
Sofuoğlu, geçtiğimiz günlerde Youtube kanalı açtı. 
Bu gelişmeyi sosyal medya twitter hesabı üzerinden paylaşan Sofuoğlu, “Değerli arkadaşlar;
Gerek siz sosyal medya takipçisi dostlarımız ve gerek diğer arkadaşlarımızın tavsiye ve teşvikleri sonucu uzun süredir açmayı düşündüğümüz youtube kanalımız https://youtube.com/channel/UCvhFWYR25uAoNT299ybz52A?view_as=subscriber faaliyete geçmiştir.
Allah bizleri hayırlara vesile kılsın İnşaAllah” diye yazdı

Türktraktör gurur yaşıyor
Türkiye otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi TürkTraktör 65 yıldır devam eden sürdürülebilir başarısını üretim faaliyetlerinde hayata geçirdiği iyileştirme ve geliştirmelerle daha ileriye taşıyor.
TürkTraktör Erenler Fabrikası henüz açılışının üzerinden 5 yıl geçmişken tüm departmanların standartların yükseltilmesi hedefiyle sistemli bir şekilde çalışmalarının ardından yeni bir başarıya imza atarak Dünya Klasında Üretim WCM- World Class Manufacturing sisteminde GÜMÜŞ FABRIKA seviyesine ulaştı

Yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor

SGK İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğünün bir alanda olması,  her kurum içinde faydalı oldu.
Tam bir Resmi Daireler Kampüs alanı havası estiren Hızırtepe Mahallesinde hem vatandaşlar karlı, hem her iki kurumun çalışanı.
Vatandaşlar birbirleriyle bağlantılı her iki kurumda işlerini kolaylıkla çözümleye bilirken, kurum personeli ise bir çok sosyal ihtiyacı aynı alanda karşılıyor.
Kurumlar arası ilişki ve performans, bu birliktelikle  artarken, personeller yemekleri de aynı ortamda yiyiyor.
Müdürlük çalışanları, İşkur’un yemekhanesinde bir araya gelirken, yedikleri ve içtikleri de ayrı gitmiyor.

Alemdar, Kazan’a sert çıktı
Milliyetçi Hareket Partisi Sapanca ilçe Başkanı Gökhan Alemdar şehrimizin uzun süredir gündeminde olan Kırkpınar’daki teleferik projesi ve Avukat Zafer Kazan’ın söylemleri hakkında açıklamalarda bulundu.
MHP  Sapanca İlçe Başkanı Gökhan Alemdar açıklamasında şu ifadeleri kullandı, " İstisnasız herkes bilmelidir ki Milliyetçi Hareket partisi tamamıyla Sapanca Halkının  yanındadır. Partimiz cesaret ve inanmışlıkla Sapanca’nın hak ve çıkarlarının arkasındadır.
Hiç şüphe yok ki muhattapları açısından Milliyetçi Hareket Partisini hedef almak çok tehlikelidir. Türk milliyetçiliğine alerjisi olan, Türk ismine nefret kusan aymazlar ve kendini bilmezler için Milliyetçi Hareket Partisini hedef tahtasına koymak ucube bir siyasi anlayışın tezahürüdür” diye tepki gösterdi.

Yönetim Kurulu üyesini unutmadı
AKP il Başkanı Yunus Tever, fırsat buldukça dost ve tanıdıklarını ziyaret ederek, kısa sohbetlerde bulunuyor.
AKP İl Başkanı Yunus Tever, bu ziyaretlerden birini de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. 
Umre ziyareti için gittiği kutsal topraklardan dönen AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Alagöz’ü işyerinde ziyarette bulundu. 
AKp İl Başkanı Tever bu ziyaret sırasıda çektirdiği fotoğrafı sosyal medya üzerinden paylaşarak, “Rabbim umrenizi kabul ve makbul eylesin” diyerek Alagöz’ü kutladı.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER