AKP’li gençler fotoğraf çektiremedi

PERDE ARKASI'nda bugün: AKP’li gençler fotoğraf çektiremedi - Sağıroğlu Gelecek Partisi yönetiminde - Eski müdür vefat etti - Kongre sürecini değerlendirdiler - Karasu Muhtarlar Derneği bölünüyor - Başkan Yüce’yi ağırlayacaklar

AKP’li gençler fotoğraf çektiremedi

AKP’li gençler fotoğraf çektiremedi
AKP’de Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, kadın ve gençlik kolları üyeleri önceki gün Ankara’ya gittiler.
TBMM’de grup toplantısına katılan gençler attıkları sloganlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirini kazandı.
Gençler grup toplantısının ardından adet olduğu üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirmek istedi. Ancak milletvekilleri fotoğraf ayarlayamayınca gençler TBMM’den üzüntülü ayrıldı.

Sağıroğlu Gelecek Partisi yönetiminde
Gelecek Partisi yönetiminde  Sağıroğlu görev aldı. Gelecek Partisi Kurducular Kurulu ve Parti Yönetim Kurulunda üye olarak bulunan Ömer Faruk Başaran, geçtiğimiz günlerde Kocaali İl Başkanı oldu.
Başaran’ın il başkanı olmasının ardından yönetim kuruluna girecek isim için arayışlar başladı.
Gelecek Partisinin kurulduğu ilk günden itibaren, her kulvarda görev alan Sakarya’lı bir isim, boşalan üyeliğe getirildi.
Gelecek Parti  Yönetim Kuruluna Nuray Sağıroğlu görevlendirildi. Sağıroğlu ve Üstün’ün yakınlığında bu görevlendirme etkili olduğu iddia edilirken, Üstün sosyal medya hesabı üzerinden ilk kutlayan oldu.

Eski müdür vefat etti
Sakarya Öğretmen Evi eski Müdürü, emekli eğitimci Recep Turan geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.
Daha önce Türk Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen Sakarya İl Temsilciliği görevlerini başarılı şekilde sürdüren ve bu görevlerin ardından Kocaeli'ye bağlı Akmeşe Cumhuriyet Mahallesi'ne muhtar seçilen Rahim Varol'un dünürü Recep Turan Cuma namazına müteakip Adapazarı  Karaman Mahallesi 17 Ağustos Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından ebediyete uğurlanacak.

Kongre sürecini değerlendirdiler
AKP’de ilçelerde kongre süreci başladı.  Süreç ile ilgili değerlendirme de bulunmak üzere Başkan Ekrem Yüce, İl Başkanı Tever’i ziyaret etti. 
Kongrelerin değerlendirmesini yapan Yüce, “6 ilçemizde Şubat ve Mart aylarında kongreler tamamlanacak. AK Parti kongreleri adeta bir demokrasi şölenidir. Kongreler; tazelenme, yenilenme ve dinamizmdir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde inşallah kutlu davamıza sahip çıkmaya devam edecek, inandığımız yolda hep birlikte yürüyüşümüzü sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Yüce’yi ağırlayacaklar
Son günlerde aidiyet duygusunun geliştirilmesi amacıyla bu şehrin genç kuşak isimlerinden Faruk Kır önceliğinde  şehir merkezinin bilinen isimleri ‘Sakarya Eşraf Platformu’ adıyla bir araya gelmişlerdi.
Sakarya’da kaybolan aidiyet duygusunu geliştirme, komşuluk ilişkilerini geri getirme, şehrin sorunları için çözüm üretiminde katkı  sağlamak amacıyla kurulan platform bugün ilk resmi buluşmasını yapacak.
Buluşmanın önemli konuğu ile Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce olacak. Platforma üyeleri ve Yüce, Serdivan da bir restoranda bir araya gelecek

Karasu Muhtarlar Derneği bölünüyor
25 Kasım’da iki adaylı kongreye giden Karasu Muhtarlar Derneği ikiye bölünüyor. Seçimden önce birlik mesajı veren iki başkan adayı bugün yolları ayırma arifesinde. İddiaya göre seçim öncesinde derneğe üye olarak kabul edilmeyen iki mahalle muhtarı seçim sonrasında üye yapılacaktı. 
İki başkan adayının da bu konuda bir uzlaşı içinde olduğu konuşuluyordu. Ancak seçim sonrasında Başkan seçilen Türker Tetik yönetimi Kabakoz Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk ile Kuyumcullu Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık’ın üyeliklerini kabul etmedi. Bundan sonra ayrışma iyice belirgin hale geldi.
 Seçimde aday olup iki oyla seçimi kaybeden Hasan Tabiloğlu öncülüğündeki ekip iddiaya göre yeni derneği kurdu. Henüz mevcut dernek üyeliğinden istifa etmeyen ekibin önümüzdeki günlerde yeni derneği kamuoyuna açıklamaları ve dernekten istifa etmeleri bekleniyor. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER