AKP’li kadınlar harekete geçti

PERDE ARKASI'nda bugün: AKP’li kadınlar harekete geçti... Başkanların arasından su sızmıyor... Müfettiş derinlemesine inceliyor... Yavuz mazbatasını aldı... Üçüncü müdür de mi değişecek...

AKP’li kadınlar harekete geçti

AKP’li kadınlar harekete geçti
“Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumu şekillendiren kadınlarımız yaşamın tüm alanlarında elinin değdiği her yere ayrı bir güzellik katıyor” düşüncesiyle  ile hareket eden AKP il Kadın Kolları yeni bir  ziyaret turuna başladı.
AKP il Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu önderliğinde ki bir grup , şehrimizin ticari hayatında aktif rol alan ve iş hayatında bulunan kadınları ve çalışanlarını ziyaret ederek gönüllerini alıyor.
Gelen bilgilere göre bu ziyaretlerin ardından, il Kadın Kollarını başka bir çalışma programı içine girecek. 

Başkanların arasından su sızmıyor
Şehrin güney ilçelerinin belediye başkanlarının birliktelikleri dikkatlerden kaçmıyor. Sık sık bir araya gelen başkanları, ortak yapılacak çalışmalar yanında fikir alışverişinde bulunuyor.
Belli kurum ve kuruluşları da ziyaret eden başkanlar son olaraka Doğu Marmarya Kalkınma Ajansını birlikte ziyaret etti.
Ziyaret eden başkanlar arasına  Akyazı Belediye Başkanımız Bilal Soykan, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Karapürçek Belediye Başkanımız Orhan Yıldırım, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu  yer aldı.

Müfettiş derinlemesine inceliyor
Karasu ve Kocaali Belediyeleri yıllık rutin denetimden geçiyor. Ancak Karasu Belediyesi’nin özel durumundan dolayı müfettiş kısa vadede ilçeden ayrılmayacak gibi. Geride kalan ay başında açıklanan Hukuk Komisyonu Raporu’nu incelemeye alan müfettiş çeşitli birimlerden uzmanları da çağırdı. Bu noktada Karasu’daki inceleme titizlikle devam ediyor. Bu arada incelemeden dolayı sıklıkla belediye içindeki birimlerden evrak talep ediliyor. Haliyle personel vatandaşın işinden önce müfettişin istediği belgeleri hazırlıyor. Personeli tam bir teyakkuz haline geçiren incelemenin sonucu kamuoyu ile paylaşılacak mı bilmiyoruz. Ancak bu incelemenin ardından bir dava daha açılırsa kimse için sürpriz olmayacak gibi gözüküyor.

Yavuz mazbatasını aldı
Türk Harb-İş Sendikası’nın 16. Olağan Genel Kurulu hafta sonu Ankara’da gerçekleştirildi. Genel Merkez yönetim kurulunun delegeler tarafından yenilendiği genel kurulda Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz genel sekreterlik görevine seçildi.
Yavuz bu gelişmesi sosyal medya üzerinden paylaştı. 
Yavuz facebook sayfasında, “ Bugün itibarıyla Mazbatamızı aldık görevimize başladık. Görevi 8 yıl boyunca genel merkez genel sekreterlik görevini yürüten değerli üstadım Yavuz Koçak’tan devraldım. Rabbim çıkmış olduğum bu yolda beni mahcup etmesin inşallah” diye yazdı.

Üçüncü müdür de mi değişecek
Karasu Belediyesi’nde Yazı İşler Müdürlüğü bilmecesi devam ediyor. İlçede eski müdür Temel Çakmak’tan boşalan yere tedviren Cansu Aslan atanmıştı. 
Aslan’ın Kocaali Belediyesi Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü’ne tayin talebi Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından onaylandı. 
Aslan’ın yerine de Fen İşleri Memuru Emrah Yılmaz’a görevlendirme yapıldı.
 Ancak iddiaya göre Yılmaz da Yazı İşleri Müdürlüğü yapmak istemiyor. Bu durumda yeni bir isim arayışı gündeme gelebilir. Bakalım yeni bir isim aranacak mı yoksa Emrah Yılmaz müdürlük yapması için ikna edilebilecek mi? Bir yanda yazı işleri müdürlüğünden zorla alınanlar bir yanda zorla yazı işleri müdürlüğü yapılmaya çalışılanlar. Enteresan bir yer oldu çıktı Karasu Belediyesi…

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER