AKP’nin eli güçleniyor mu?

PERDE ARKASI'nda bugün: AKP’nin eli güçleniyor mu? - Erkovan için bu yazdılar - Özkoç’dan dikkat çeken paylaşım - Türk-İş Genel Kurul kararı aldı - Gazeteci Topcu’nın davası düştü

AKP’nin eli güçleniyor mu?

AKP’nin eli güçleniyor mu?
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde güç kaybeden AKP yeni stratejiler geliştirmek için yoğun çabalar sarf ediyor.
Başarılı olmayan teşkilatlar görevden alınırken, başarılı olduğu halde partiden istifa eden teşkilat başkanlarının bazılarının istifaları parti üst yönetimini alarma geçirdi.
Önümüzdeki günlerde teşkilat başkanlıklarında olası istifaların yaşanacağı ve bunun 20’nin üzerinde olacağının siyasi kulislerde konuşuluyor.
Bu gelişmelerin yaşandığı şu günlerde, Sakarya İl ve ilçe teşkilatları ile ilgili görevden almanın hali hazırda söz konusu olmadığı ifade edildi.
31 Mart seçimlerinde yüzde 65’lik oy oranı ile büyükşehir belediyesi seçiminin alınması, kimi siyasetçilere göre AKP İl Teşkilatı’nın mevcut yönetiminin elini güçlendiriyor.
Erkovan için bu yazdılar
Uzun zamandır SEDAŞ’ın Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak görev yapan Ayhan Erkovan geçtiğimiz günlerde emekliye ayrıldı.
Bu emekliliğin ardından SEDAŞ çalışanları ve Erkovan’ı tanıyan herkes hem sevindi, hem üzüldü. 
Sosyal medyada, Çağdaş Kocaeli Gazetesinde köşe yazarı olarak görev yapan Nurettin Kolaylı duygu dolu bir paylaşımı sosyal medya üzerinden yaptı.
Gazetici kolaylı şu ifadeleri kullandı:
Bu emekliliğe üzüldük!
Çok yönetici ve idareci gördü Kocaeli. İsimleri kaybolan, gidenler de oldu. Hatırlanmayanlar da var, unutulmayanlar da… Önemli olan iyi bir mazi, iz bırakmak…Makamlar, koltuklar hepsi gelip geçici.Makamdan ayrıldığımızda onurla, gururla dostlarımıza bakacak yüzümüzün olması… Bunu sağlayabilirsek ne âlâ! İz bırakan, dürüst, çalışkan ve başarılı çok az isimden biri de Sedaş Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan oldu. Bize SEDAŞ’la ilgili gelen sıkıntıları bugüne kadar hep Ayhan Erkovan’a ilettik. O bizi her zaman güler yüzle karşıladı.
Kendisine ilettiğimiz istek öneri ve sorunlara hep pozitif yaklaştı. Gece 24:00’den sonra bile telefonlarımıza samimiyetle cevap verdi. Bir gün olsun of demedi.
Her sorunu çözdü” diye yazdı
Özkoç’dan dikkat çeken paylaşım
CHP Grup Başkavekili Engin Özkoç, önceki gün Meclisin Genel Kurulunda yaşanan bir tartışma sonucu AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile tartışmıştı. 
Bu tartışma sırasında Özkoç’un kullandığı ifadeler büyük tepki görmüş, STK ve AKP’liler tarafından eleştirilmişti.
Bu gelişmenin ardından Özkoç, dün sosyal medya hesabında paylaştığı başörtülü kadınlarla sohbet esnasında çekilmiş bir fotoğrafı paylaşarak, “‪Ana Haktır sen bu sırra erdin mi?” diye yazdı.‬
Özkoç’un bu paylaşımı dikkat çekti.

Türk-İş Genel Kurul kararı aldı
Türkiye’nin en büyük işçi sendikası ve STK’larından olan Türk-İş Olağan Genel Kurul Kararı aldı.
Türk-İş bugün yapılan yönetim kurulu kararı ile 23. Olağan Genel Kurul’u Ankara’da Büyük Anadolu Hotel Akyurt’ta yapılacak.
5 Aralık 2019 Perşembe günü Saat:10.00’da  belirlenen 14 maddelik gündem ile toplanacak Genel Kurul çalışmalarını 6 Aralık’ta da sürdürecek. 7 Aralık 2019 son gün ise seçimlere geçilecek.
Genel kurulda yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise  ikinci toplantı bir hafta sonra 12-13 ve 14 Aralık 2019 tarihlerinde yine aynı yerde aynı saatte yapılacak.


Gazeteci Topcu’nın davası düştü
Hendekli Gazetesi Orhan Topcu  BMC Holding Yönetim Kurulu, İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’ın, Demiryol-İş Sendikasında yaptığı konuşmayı haberleştirmiş, bunun üzerine  Hendek’li Gazeteci Orhan Topçu’ya tazminat davası açılmıştı.
Topcu’nun dün görülen davasında, hakim davanın red etti.
Topçu,  dün girdiği davanın ardından, “Adalet yerini buldu” diyerek mutluğunu sosyal medyadan paylaştı.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER