Ali Babacan’ın partisini Sakarya’da kim kuracak? 

PERDE ARKASI'nda bugün: Ali Babacan’ın partisini Sakarya’da kim kuracak? - Çelik’in hafta sonu telaşesi - Birlikte Asker Selamı verdiler - Yazıcı helvacılığa merak sardı - Tuna Tan twitterdan duyurdu - Isır her iki törende de yoktu

Ali Babacan’ın partisini Sakarya’da kim kuracak? 

Ali Babacan’ın partisini Sakarya’da kim kuracak? 

Bugünlerde neredeyse her sohbet ortamında bu soruya cevap aranıyor. 
AKP’den ayrılıp yeni bir parti kurma hazırlığında olduğu konuşulan eski Bakan Ali Babacan’ın partisinde eski AKP Milletvekili Erol Arslan Cebeci’nin yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. 
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le birlikte hareket eden Ali Babacan’ın ekibinde yer alacağına inanılan Cebeci henüz AKP’den istifa etmedi. 
Ancak partide etkin bir görev alacağına kesin gözüyle bakılıyor. 
Bu arada Cebeci’nin Sakarya’da kimlerle hareket edeceği ise merak ediliyor. 
Konuşulan, bu yapıya yakıştırılan çokça isim olmasına rağmen şu ana kadar bu yapıyla birlikte hareket ettiği kesinleşmiş kimse yok. 
Bu yüzden bizde herkesin cevabını çok merak ettiği başlıktaki soruya çok net bir cevap veremiyoruz.


Çelik’in hafta sonu telaşesi
AKP Kurucu İl Başkanı,  22. 23. ve 24. Dönemlerde  AKP’den Sakarya Milletvekilliği  Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakan Yardımcılığı yapan Hasan Ali Çelik, hafta sonu yapılacak düğün için tatlı bir telaşe içinde.
Eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in oğlu Emrullah ile Fatma ve Yunus Çorbacıoğlu’nun kızları Melike Çorbacıoğlu ile hayatını birleştirecek.
Pazar günü Reisoğlu Tesislerinde gerçekleşecek düğün törenine ilimizin siyaset ve iş dünyasından davetlilerin katılması beklenirken, Ankara siyasetinden de önemli isimlerin gelmesi bekleniyor

Birlikte Asker Selamı verdiler 
Sapanca AKP Genişletilmiş Danışma Meclisine, asker selamı damgasını vurdu.
Gerçekleşen Danışma Meclisine AKP Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’te katıldı.
Danışma Meclisi toplantısında yeni hedefler ve vizyonlar konuşulurken, toplantının sonunda  tüm katılımcılar Asker Selamı verdi.
Atabek, Barış Pınarı Harekatına destek amacıyla verilen selam sırasında çekilen fotoğrafı twitter hesabı üzerinden paylaştı.
Foto: atabek

Yazıcı helvacılığa merak sardı
Akyazı Belediyesinin eski Başkanı Yaşar Yazıcı’yı, Akyazı’nın önemli helva imalatçısı Nermi ve Nami Ceviz kardeşlerin imalathanesinde ziyaret etti.
Ziyaret sırasında  eski Başkan Yazıcı helva tezgahının başına geçti. Yazıcı’yı helva yapmaya çalıştığını görenler “Başkanımız helvacılığa merak sardığına göre meslek mi değiştiriyor” demekten kendilerini alamadılar. 
Belediye eski Başkanı Yaşar Yazıcı ise “Nermi ve Nami Ceviz benim sevdiğim iki kardeştir. İmal ettikleri helvanın tadını bir başka helva da bulamazsınız. Kaliteli ve ağızda müthiş tat bırakan helvayı nasıl yaptıklarını görmek için bu ziyareti yaptım. Tertemiz bir ortamda helva imalatı yapan iki kardeşi bir kez daha tebrik ediyorum ve kendilerine bol kazançlar diliyorum” dedi 
Foto: helva

Tuna Tan twitterdan duyurdu
İlimizin önde gelen isimlerinden ve iş adamı Tuna Tan,  dün sosyal medya hesabından yaşadığı mutluluğu duyurdu.
Tuna Tan Serdivan’da ki tesislerinin bahçesinde devasa bir Türk Bayrağı göndere çekti.
Tuna Tan bu mutluluğunu, “ 54 M2’lik Bayraklarımızı, Yeni diktiğimiz 25 metrelik direğimizle göklere ve binamızın cephesine gururla mutlulukla milli duygularla astık 
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN. Tunatan/Serdivan/SAKARYA” diye duyurdu

Isır her iki törende de yoktu
Dün 29 ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle şehir merkezinde iki tören yapıldı. Resmi bayram kutlamalarının ardından, CHP alternatif bir tören düzenledi. 
Geniş bir katılımın olduğu törende, İl Başkanı Erdoğan ısır’ın katılmadığı dikkatleri çekti.
Resmi törende de, alternatif törende de Başkan Isır yoktu. Isır’ın il dışında olduğu tören sonrası öğrenildi.
Öte yandan, CHP’nin alternatif kutlama töreninde İstiklal Marşı okunması sırasında’da bazı aksilikler yaşandı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 18:05
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER