Alişan’dan Yüce’ye teşekkür 

PERDE ARKASI'nda bugün: Alişan’dan Yüce’ye teşekkür - Muhtarlar kan bağışladı  - Keleş muhtar ziyaretinde 

Alişan’dan Yüce’ye teşekkür 

Alişan’dan Yüce’ye teşekkür 
Küresel salgın olarak nitelendirilen, dünya üzerinde milyonlarca kişiye enfekte olan, binlerce kişinin ölümüne sebebiyet veren Kovid-19 salgını ülkemizde ilk olarak 11 Mart’ta görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal mesafe kuralının önemli olduğunu vurgularken bu kapsamda tedbir amaçlı alışveriş merkezleri ve bazı küçük dükkanlar kapandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kovid-19 salgınına karşı ekonomik tedbirleri açıklamıştı. Esnaf odaları ise esnafa yönelik tedbirlerin yetersiz kaldığını söyledi. İlimizde Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı görevini yürüten Hasan Alişan’da açıklanan paketin esnaf açısından yetersiz kaldığını defalarca dile getirdi. Başkan Alişan, neredeyse her gün açıklamalarıyla şehrin gündemine otururken, yaklaşık 2 ay sonra büyükşehir belediyesi tarafından adım atıldı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, geçtiğimiz günlerde öncelikle AKP İl Başkanı, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleriyle bir araya gelerek esnafa yönelik paketi sundu. Daha sonra ise basın mensuplarıyla bir araya gelerek, esnafa yönelik hazırlanan 10 maddelik Ekonomik Destek Paketini açıkladı. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan ve birliğe bağlı oda başkanları, Başkan Ekrem Yüce’yi makamında ziyaret etti. Söz konusu gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti sosyal medya hesabı üzerinden dile getiren Başkan Alişan, “Birliğimize bağlı oda başkanları ile birlikte, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye Ekonomik Destek Paketi dolayısıyla teşekkür ziyaretinde bulunduk. Ekonomik Destek Paketi tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olsun” notunu düştü. 

Muhtarlar kan bağışladı 
Kovid-19 salgını milyonlarca kişiye enfekte olurken, binlerce kişide öldü. Türk Kızılay tarafından gerek salgın sürecinden gerekse Ramazan ayı münasebetiyle kan stoklarında düşüşlerin olduğu belirtildi. Türk Kızılay tüm duyarlı ve sağlıklı vatandaşları kan bağışına davet ederken, ilimizde de kan bağışı davetine duyarsız kalınmadı. Son olarak Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve federasyona bağlı muhtarlar, iftar sonrası Demokrasi Meydanı’na giderek kan bağışında bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak duyarlı bireyleri kan bağışına davet eden Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, “Sakaryalı muhtarlar olarak bu akşam yoğun bir katılımla Kızılay’a kan verdik. Sağlıklı olan tüm vatandaşlarımızı da önümüzdeki günlerde kan vermeye davet ediyoruz. Herkese teşekkür ederiz” dedi. 

Keleş muhtar ziyaretinde 
15 Şubat’ta CHP 37. Olağan Genel Kurulunda İl Başkanı seçilen CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, sosyal mesafe kuralı çerçevesinde muhtar ziyaretlerine başladı. Başkan Keleş, Adapazarı ilçesi Tığcılar Mahallesi Muhtarı Ahmet Onsekizoğlu, Yenigün Mahallesi Muhtarı Nevzat Berber,  Hızırtepe Mahallesi Muhtarı Fatih Eltutan, Yağcılar Mahallesi Muhtarı İbrahim Öner, Güllük Mahallesi Muhtarı ve Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem Papuççular Mahallesi Muhtarı Ali Öztürk Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Bülent Denli’yi Yerel yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cemal Demir, İlçe Örgütünden ve Yerel Yönetiminden Sorumlu Gülhan Kılıç ile beraber ziyaret etti. Söz konusu gerçekleşen ziyarette başkan Keleş ve muhtarlar mahalle sorunlarını ve yapılabilecekler hakkında fikir alışverişinde bulundu. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER