Atalay’a Sakaryalı akını

PERDE ARKASI'nda bugün: Atalay’a Sakaryalı akını - Özkoç ile Sancak atışması - Ülkücüler Akyazı’da toplandı - Üstün bu paylaşımı yaptı - Toçoğlu’ndan Ronaldo örneği - Özten toplantıya katıldı

Atalay’a Sakaryalı akını

Atalay’a Sakaryalı akını
Geçtiğimiz günlerde yapılan Genel Kurul ile Türk-İş Genel Başkanı seçilen Atalay’a ziyaretçi akını devam ediyor.
Bu ziyaretler kapsamında Atalay’a hafta başında siyaset dünyasından, belediye başkanlarına kadar aralarında çok sayıda isimin bulunduğu heyette yer aldı.
AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve beraberindeki heyet, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı makamında ziyaret etti. 
Atalay’ı ziyaret eden heyette Atabek dışında,  Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Sakarya Üniversitesi(SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da vardı.
Heyet Atalay’a başarılar diledi.

Özkoç ile Sancak atışması
Engin Özkoç ile Ethem Sancak arasında geride kalan günlerde bir tartışma yaşanmıştı. Sancak Haber Türk Televizyonu’nda Tank Palet Fabrikası ile ilgili konuşurken yayına Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç bağlanmış ve Sancak’a eleştiride bulunmuştu. Bunun üzerine Sancak, Özkoç’e “Birlikte canlı yayına çıkalım” teklifi sunmuştu. Dün CHP Grup Başkanvekili Özkoç, Haber Türk TV’nin kendisine Sancak ile bir canlı yayına katılıp katılamayacaklarını sorduğunu, tarihi ve saati belli programa katılacağını söylediklerini ancak kanalın daha sonra kendilerini arayıp “Etham Sancak’ın programa katılmaması nedeniyle programın iptal edildiğini” ilettiklerini söyledi. Özkoç açıklamasının sonunda, “Madem Ethem Sancak yayına katılmıyor o zaman onu tek başına canlı yayına aldıkları gibi bizi de almalılar” çağrısında da bulundu. Bakalım Özkoç ile Sancak arasındaki atışma nereye varacak.

Ülkücüler Akyazı’da toplandı
Sakarya İlçe Ülkü Ocakları Başkanları Sakarya İl Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu’nun başkanlığında toplandılar. 
Toplantıya Akyazı Ülkü Ocakları ev sahipliği yaptı. Düzenlenen toplantıda Ocak başkanları yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aktardılar ve görüş alışverişinde bulundular. 
İstişare toplantısının ardından eski ve yeni Ocak Başkanları, MHP’de İlçe Başkanlığı yapmış, yönetiminde bulunmuş ülkücü harekata katkı vermiş eski dava arkadaşları, Belediye Meclis Üyeleri ile Orta Öğrenim ve Üniversite Öğrencilerinin de katıldığı bir sohbet toplantısı daha yapıldı. 

Üstün bu paylaşımı yaptı
AKP’den istifa ederek, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun liderliğini yaptığı Gelecek Partisinde kurucular kurulunda yer alan Ayhan Sefer Üstün, yeni partisi ile ilgili her gelişmeyi anında twitter hesabından paylaşıyor. 
Önceki gün yapılan Gelecek Partisi Kurucular Kurulu toplantısında yaşanan gelişmesi Üstün şöyle paylaştı, “Bugün yapılan Kurucular Kurulu Toplantısında, Sayın Ahmet Davutoğlu oybirliğiyle Partimizin Genel Başkanı seçildi. Yönetim Kurulu 60 asil, 40 yedek üyeden oluşurken; Disiplin Kurulu’nda 7, Etik Kurulu’nda 5 üye yer aldı”

Toçoğlu’ndan Ronaldo örneği
Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Zeki Toçoğlu, twitter hesabını aktif kullanan isimlerin başında bulunuyor.
Toçoğlu fırsat buldukça, twitter hesabı üzerinden tavsiyelerde bulunuyor.
Son olarak Toçoğlu, gençlerin başarı ve dana yükseklere ulaşması için ilginç bir paylaşımda bulundu. 
Toçoğlu, sosyal medya hesabından, “Bugün herkes Cristiano Ronaldo’nun kafa golünü konuşuyor. 71 cm sıçrayan Ronaldo topa vurduğunda 256 cm yükseklikteymiş.
Genç sporcularımızın buradan çıkartması gereken çok ders var. Ronaldo 34 yaşında sporcu.
Ve hala herkesten fazla çalışıyor. Unutmamalıyız ki çalışan kazanır!” diye yazdı.

Özten toplantıya katıldı
Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, ilçede tüm paydaşlarıyla bir araya gelerek ilçede yapılacak çalışmalar hakkında bililendirmede bulunuyor, fikirlerini alıyor.
Bu kapsamda, Başkan Özten önceki akşam AKP İlçe Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.
Yapılan toplantıda Başkan Özten çalışmalar hakkında bilgi verirken, AKP İlçe Yönetimi ile bu yaklaşımdan ötürü teşekkür etti
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER