Ateş heyetten ayrıldı

PERDE ARKASI'nda bugün: Kayatürk’ten Barış Pınarları önerisi - Ateş heyetten ayrıldı - Özkoç, üzüntüsünü böyle paylaştı - Yüce Genel Sekter Ak için yazdı

Ateş heyetten ayrıldı

Kayatürk’ten Barış Pınarları önerisi
Adapazarı Belediye Meclisi’nin dün yapılan oturumunda MHP’li Meclis üyesi Erbay Kayatürk, şehre çeşme yapılmasını istedi ve hazırladıkları proje görsellerini meclis üyeleriyle paylaştı. Barış Pınarları Harekatı’nın isminden esinlenerek çeşmelerin ismini Barış Pınarları koymayı öneren Kayatürk, “Su medeniyettir. Şehir merkezinde Barış Pınarlarının kurulması, Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden ilhamla sebil ve çeşmelerin kurulmasını öneriyoruz. Şehrimize güzellik katılması hususunda Mutlu Işıksu başkanımızın dikkatine sunmak istiyoruz.” diyerek ilgili talep yazısını Başkan Işıksu’ya verdi.
Ateş heyetten ayrıldı
Dün Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ilimizde bir dizi ziyaretlerde bulundu. 
Bu ziyaretlerde Bayraktar, Ziraat Odaları Başkanları da katıldı. Başkan arasında Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş’te yer aldı.
Heyetin Büyükşehir Belediyesi  ziyareti sırasında Ercan Ateş, gelen bir telefon üzerine toplantıdan ayrılmak zorunda kaldı.
Ateş’in, babasının rahatsızlanması üzerine  ziyaretten ayrıldığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Ateş’in babasının aort damarında bir rahatsızlık olduğu ve hastaneye kaldırılması gerektiği, bu nedenle ayrıldığı öğrenildi.
Ateş bu nedenle, odasında gerçekleşen ziyarete de geç katıldı. 
Özkoç, üzüntüsünü böyle paylaştı
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, hafta sonu İşviçre’deydi. CHP İsviçre Birliği’nin düzenlediği “Cumhuriyet Bayramı” kutlamasını PKK/YPG terör örgütü destekçileri önlemeye çalıştı. Özkoç, burada oldukça zor anlar yaşadı. 
Düzenlenen etkinliğin yapıldığı salon terör yandaşları tarafından basıldı. Bu olay sırasında  sıkıntılı anlar yaşan Özkoç, duygu ve düşüncelerini twitter hesabı üzerinden paylaştı.
Özkoç, “ Dün tehditlere ve yoğun yağmura karşın binlerce soydaşımız, Cumhuriyet için bir araya geldi. Çok coşkulu bir kutlama gerçekleştirdik. Bu tabloya hainlik etmek; Kendi soydaşını zor duruma düşürecek kadar körlük ve düşmanlık!... Yazıklar olsun! İsviçre’de “Cumhuriyet Bayramı” etkinliğimizin terör örgütü destekçilerince basılmasını, ülkemizde yalan haberlerle sunan medyayı üzülerek izliyorum. Soydaşlarımız, terör örgütü tarafından "Cumhuriyet" etkinliği yaptıkları için tehdit ediliyor” diye yazdı
Yüce Genel Sekter Ak için yazdı
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak, gün görevine başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce,Ak’ın göreve başlaması ile ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden, “AK Parti siyaset akademisinin mimarlarından Mustafa Ak, Büyükşehir Belediyemizde Genel Sekreter olarak göreve başladı. Sayın Mustafa Ak'a görevinde başarılar diliyorum. Genel Sekreterimiz ile birlikte Sakarya'mızda güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” diye yazdı
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER