Basın mensuplarına maske dağıtıldı

PERDE ARKASI'nda bugün: Basın mensuplarına maske dağıtıldı - Özkoç, iktidara tavsiyede bulundu - “IBAN değil adres ver”

Basın mensuplarına maske dağıtıldı


Basın mensuplarına maske dağıtıldı
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, önceki gün İyi Parti İl Başkanlığı binasında basın mensupları ile bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Koronavirüsünün hızla artış göstermesi sebebiyle önlemler alan İyi Parti, Sakarya İl Binasında toplantı salonunda basın açıklaması öncesi basın mensupları için maske ve eldiven dağıtımında bulundu. Arada bir koltuk olacak şekilde boşluk bırakılarak oturma düzeni kurulan toplantı salonunda, basın mensupları ve ilgili yetkililer için hijyenik ortam sağlandı.

Özkoç, iktidara tavsiyede bulundu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün kabine toplantısı sonrasında ulusa sesleniş konuşma yaptı. Erdoğan yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan vatandaşlar için ‘Milli Dayanışma’ kampanyası başlattıklarını söyledi. Bunun üzerine  CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, başlatılmış olan bağış kapmanyası sonrasında sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu. Özkoç, “Halka IBAN numarası değil, yasal hakları olan Aile Yardımları Sigortası ödemesi verilmelidir. Bu süreçte her aileye ayda 2 bin lira verilmelidir!” ifadelerini kullandı. 


“IBAN değil adres ver”
CHP Sakarya İl örgütü tarafından Koronavirüs salgını sonrasında başlatılmış olan kronik rahatsızlıkları ve 65 yaş üzeri olan vatandaşlara yardım kampanyasına devam ediyor. CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı Cumhurbaşkanı tarafından başlatılmış olan ‘MilliDayanışKampanyası’ sonrasında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.  Başkan Konyalı, “200 adet yardım kolisi taşıma işlemimiz bu saatte bitti. IBAN değil adres ver. #EvdeTut” notunu düştü 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER