Başkan Sarı kazık seçti

PERDE ARKASI'nda bugün: Başkan Sarı kazık seçti - Özkoç Kılıçdaroğlu’nun savundu - Eski başkanları bir aradaydı - Kılıç, sahada mesai yapıyor - Emanet veresiyeden bıktı

Başkan Sarı kazık seçti

Başkan Sarı kazık seçti
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ilçedeki ağaçlandırma faaliyetlerine büyük önem veriyor. Ağaçların dikiminden bakımına kadar her şeyi ile ilgilenmeye gayret eden Başkan Sarı geçtiğimiz günlerde ağaçları dik tutmak için kazık numunesi istedi. 
Gelen kazık numunelerini Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş ile birlikte inceleyen Başkan Sarı bu defa da fiyatları beğenmedi. Sarı’nın kazıkları belediye binası içinde incelemesi ise çevreden geçen vatandaşların dikkatini çekti ve gülüşmelere neden oldu.


Özkoç Kılıçdaroğlu’nun savundu
CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, twitter hesabında Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nu ssavundu.
Özkoç, dün twitter hesabında, “ Hiç kimse CHP’ye ve Genel Başkanımıza Milliyetçilik dersi vermesin. CHP’nin anlayışında vatan toprağını bırakıp kaçmak yoktur!
Milliyetçilik CHP’nin altı okundan biridir, kurucu felsefesidir” diye yazdı

Eski başkanları bir aradaydı
AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, AKP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı n Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla gerçekleştirilen İl Başkanları İstişare ve Değerlendirme toplantısına katıldı.
Yapılan toplantıya, Tever’in yanında, AKP’nin ilimizde kuruluşundan bugüne kadar görev yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakan Yardımcısı ve Milletvekilli Hasan Ali Çelik, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Eski İl Başkanı Davut Terzioğlu, Milletvekili Recep Uncuoğlu ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’ta katılacağı duyurulmuştu.
Toplantıya Terzioğlu dışında diğer tüm eski il başkanları katıldı. 
Başkanlar, toplantı öncesi bir araya gelerek fotoğraf çektirerek, anı ölümsüzleştirdi.

Kılıç, sahada mesai yapıyor
Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, son zamanlarda saha çalışmalarına ağırlık verdi. Kılıç haftanın birkaç gününü, ilçesine bağlı mahallelerde, kurmayları ile birlikte geçiriyor.
31 Mart seçimlerinde Erenler’den aday olduğu açıklandığında, seçmenin kafalarında “Acaba” sorusu yer alırken, geçen sürede Kılıç’ın ilçeye uyum sağlığı gözlendi.
Özellikle bu gezilerde, vatandaşlarla yaptığı sohbetler, bu fikrin kanıtı oldu. 

Emanet veresiyeden bıktı
Karasu’da sigorta aracılık hizmeti veren Kurudere Muhtarı Hasan Emanet veresiye isteyen müşterilerinden bezdi. 
Emanet bir tabela yaptırdı ve veresiye isteyenlerin görebileceği bir yere astı. 
Emanet’in yaptırdığı tabelada veresiye isteyenlerden istenecek evraklar yazıyor. 12 evrak ise şu şekilde, Kimlik fotokopisi, Memur kefil, 2 adet yeni çekilmiş fotoğraf, sabıka kaydı, adına kayıtlı fatura, E sınıfı ehliyet fotokopisi, maaş bordrosu, sigara kullanmadığına dair belge, öğrenim belgesi, kredi kartı borcu olmadığına ilişkin belge, en yakın cami imamından yeterlilik belgesi. 

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21