Başkan Yüce'ye 3'üncü danışman

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin danışman kadrosuna bir isim daha eklendi 

Başkan Yüce'ye 3'üncü danışman

sakaryayenihaber.com -

2019 Mart ayında gerçekleşen yerel seçimlerin ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB) Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nda önce Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü ardından bu görevle birlikte Kültür Sanat Şube Müdürlüğüne Yasin Çetin atanmıştı. 

Yasin Çetin, son alınan kararla birlikte Pazartesi gününden itibaren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin danışşman kadrosuna atandı. 
Çetin, başkanın basınla ilişkiler ve kültür işleri konusunda danışmanlığını yapacak. 
DANIŞMAN SAYISI 3 OLDU 
Yüce'nin danışmanlığına daha önce de iş adamı Adil Altay Güney ve eski AKP Adapazarı İlçe Başkanı, Mali Müşavir Mustafa Ak atanmıştı. 

Yasin ÇETİN kimdir?
İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Çetin, aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Sahne Sanatları bölümü yüksek lisans programını bölüm birincisi olarak bitirdi. Sanat Bilimi programında doktora, Türk Geleneksel Tiyatrosu üzerine ise yüksek lisans tezini tamamladı. 16 Avrupa Başkentinin kültür-sanat politikaları ve etkinlikleri üzerine doktora tezini hazırladı.

Osmanlıca birçok tiyatro metnini, günümüz Türkçesine çevirerek literatüre kazandırdı. Çeşitli tiyatrolarca sahnelenmiş onlarca oyunda yazarlık, yönetmenlik ve oyunculuk yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları repertuvar kurulu üyeliği, daire başkanlığı danışmanlığı ile tiyatro akademilerinde kuruculuk, koordinatörlük, genel sanat yönetmenliği görevlerinde bulundu.
Akademik olarak Kocaeli Üniversitesi ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde dersler verdi. 2019 Mart seçimleri sonrası Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nda önce Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü ardından bu göreviyle birlikte Kültür Sanat Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Bu görevlerinin ardından 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle Başkan Danışmanlığı görevine getirilmiştir.
İyi derece İngilizce, orta derece Arapça bilen Yasin Çetin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 01:07
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER