'Bay' gitti 'Abay' geldi

Saadet Partisi İl Başkanı ve herkes tarafından sevilen Fahretin Bay ile ilgili son günlerde gelen haberlerde, soya adı olarak ‘Abay’ olarak yazılmaya başlandı.

'Bay' gitti 'Abay' geldi

Partiden gelen haberlerde, bir yanlışlık olduğu  düşüncesi ile basın mensupları, alışık oldukları ‘Bay’ soyadı ile yazmaya devam etti.
Bu durum üzerine  basın mensupları SP’nin önde gelen isimlerine bunun nedenini sordu. Öğrenilenlere göre. Fahrettin Bay’ın asıl soy adının ‘Abay’ olduğu ve kayıtlarda böyle geçtiği belirtildi.
Bu nedenle il binasında gönderilen basın bildirilerinde, ‘Abay’ soyadının kullanıldığı öğrenildi.

Babaoğlu’nun ağır misafirleri vardı
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun dün ağır misafirleri vardı. MHP’nin eski ve önde gelen isimleri, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nu ziyaret etti.
Babaoğlu bu ziyareti sosyal medya’dan duyururken, altına, “MHP eski İl Başkanlarımızdan olan Hamdi Kılıçaslan ve Mehmet Erdoğan ile Türk Ocakları Sakarya Şube Başkanı Prof.Dr.Gürsoy Alagöz ziyaretimize geldi. Ülke ve şehrin gündemine kadar bir çok konuyu konuşma fırsatı bulduk” diye yazdı.

Karaberber’den ilginç sergi
Bu yıl Ahilik Haftası kapsamında yılın Ahisi Fotoğrafçı Enver Karademir seçildi. Karademir, bu güne kadar yetiştirdiği fotoğrafçılar ve mesleğine verdiği önem ile Ahiliğe layık görülürken, dün Karademir’in iş yerinde bulunan  eski fotoğraf makineleri de sergilendi.
SESOB binasıda yer alan sergi, Vali Ahmet Hamdi Nayir ve protokol üyeleri tarafından yakından gezilerek, bilgi alındı
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 11:33
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER