Belediyeler müfettişlerin takibinde

PERDE ARKASI'nda bugün: Belediyeler müfettişlerin takibinde... Tever tam gün mesai yaptı... Meclis uzayınca Sarı ceketini çıkardı... Mecliste ‘fatura’ sorgusu...

Belediyeler müfettişlerin takibinde

Belediyeler müfettişlerin takibinde
İçişleri Bakanlığına bağlı müfettişler, son yapılan yerel seçimlerden 6 ay sonra belediyeleri mercek altına aldı. 
Bakanlıktan gelen müfettişler ilçe belediyelerini gezerek, hesapları ve faaliyet raporlarının tek tek ele inceliyor. 
Belediyelere gelen müfettişler, her türlü evrağı en ince ayrıntısına kadar inceliyor. Önümüzdeki günlerde müfettiş raporlarında ne çıkacağı ve nasıl bir etki yaratacağı şimdiden merak ediliyor.
Tever tam gün mesai yaptı
AKP İl Başkanı Yunus Tever önceki gün yoğun bir tempo içindeydi. Tever, İl Teşkilat binasında  gün boyu gelen vatandaşları  ağırladı, istek, talep ve önerilerini dinledi. Tever, yaptığı görüşmelerde gelen istekleri aynı dakika da telefona sarılarak ve ilgili kurumlarla görüşerek çözmeye çalıştı. 
‪Gün sonunda Tever, “‪Bizler Sakaryalı hemşerilerimiz için çalışmaya, üretmeye ve sorunları çözmeye durmadan devam edeceğiz. Durmak yok yola devam” diyerek yorumda bulundu.‬‬
Meclis uzayınca Sarı ceketini çıkardı
Karasu Belediyesi’nin 9 maddelik Ekim Ayı Meclis’i 140 dakika sürdü. Toplantı öncesinde altı aylık faaliyetler meclis üyelerine anlatıldı. Ardından gündem dışı söz talepleri değerlendirildi. Bir de stratejik plan sunumu yapıldı. Ardından tahmini bütçe madde madde onaylandı. Dokuz madde arasında bir de gizli oyla encümen seçimi yapıldı. Bu seçimin oy sayımı da oldu. Tüm bunlar bir araya gelince seyirci sırasında bulunanlar toplantıdan ayrıldı. Meclis üyelerinden bazıları birkaç defa dışarı çıkıp soluklanma ihtiyacı hissetti. Toplantıya yeni aldığı ceketi ile katılan İshak Sarı bile ceketini çıkardı ve toplantıyı gömlekle tamamladı.
Mecliste ‘fatura’ sorgusu
Karasu Belediyesi’nde çalışan Ahmet Parlak’ın emekli olmasından dolayı belediyeden maaş alamayacağı ilçede en çok konuşulan konular arasındaydı. Parlak’ın belediyeye 5 bin 500 liralık bir fatura kestiği ve bu şekilde ödeme aldığına ilişkin konu Mehmet Çatalbaş tarafından gündeme getirildi. Çatalbaş konuşmasında “Umarım bu fatura gerçek değildir” diye sordu. Çatalbaş’ın konuşmasına yanıt veren Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan da, “Fatura gerçek. Danışmanlık hizmeti alıyoruz. Hatta bu şekilde çalışan bir emekli daha var. Ondan da benzer şekilde fatura alıyoruz. Bu kişilerden aldığımız hizmet ödediğimiz bedelin çok altındadır. Bu kişilerle ilgili uyarı aldığımız konusu da abartılıdır” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER