Belediyenin çekleri karşılıksız çıkınca!..

PERDE ARKASI'nda bugün: Çekler karşılıksız çıktı! - Mahmutoğlu aday olacak mı? - İl başkanı bayan mı olacak? - Kabacan’ın torun mutluluğu - İki başkanın örnek birlikteliği - Işıksu, engellileri mutlu etti - Hemşehrileri TBMM’de ziyaret etti - Özkoç, ‘Geçmiş olsun’ dedi

Belediyenin çekleri karşılıksız çıkınca!..
banner24

Çekler karşılıksız çıktı!

Bir ilçe belediyesinin iş yaptırdığı firma ve esnaflara kestiği çekler karşılıksız çıkınca, firma ve esnaflar büyük mağduriyet yaşadı.
Söz konusu belediyenin 2018 yılında yaptığı işlerin dahi borcunu ödemediği iddia edilirken, kestiği çeklerin de karşılıksız çıktığı söyledi. Bu şekilde piyasaya oldukça yüklü borcu olduğu ileri sürülen belediyenin, birçok firma ve esnafı mağdur ettiği de iddialar arasında.

Mahmutoğlu aday olacak mı?
CHP’nin il kongresine bir hafta kala, gözler hala çıkabilecek dördüncü bir adayda. 
Bilindiği üzere, şu ana kadar, mevcut başkan Erdoğan Isır, Ecevit Keleş ve Reyhan Şahin resmen adaylıklarını açıkladı.
Ancak, kulislerde dördüncü bir isim olarak İhsan Mahmutoğlu’da  geçiyor. Ancak, bugüne kadar Mahmutoğlu, resmi bir açıklamada yapmadı.
Gelen bilgilere göre Mahmutoğlu üzerinde parti tabanından belli isimlerin aday olması için baskı uyguladığı söyleniyor. 
Öte yandan seçimlere bir hafta kalmasına rağmen, Mahmutoğlu’nun bir açıklama yapmamış olması da dikkatlerden kaçmıyor.
Kafalar da ki soru ise İhsan Mahmutoğlu, son virajda çıkıp ‘Bende adayım” şekilde bir sürpriz yapması…

İl başkanı bayan mı olacak?
Gelecek Parti’nin resmen kurulmasının ardından gözler, yeni bir parti olarak gündeme gelen Ali Babacan’ın kuracağı partiye çevrildi.
Bilindiği üzere, bu parti ile ilgili  eski milletvekili Erol Aslan Cebeci’nin de hareket ettiği kulaktan kulağa yayılıyordu. 
Hatta, Babacan’ın kurmayı planladığı partiye sempati besleyen isimlerin belirli aralıklarla toplandığı ileri sürülüyordu.
Aralarında eski bakanlarında olduğu bir çok eski siyasinin bu oluşumda yer alacağı iddia edilirken, il başkanı olarak bir bayanın düşünüldüğü söyleniyor

Kabacan’ın torun mutluluğu
Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, başkanlığını yaptığı esnafın ve odanın sorunları yanında, fırsat buldukça kendine ve ailesine zaman ayırmayı da ihmal etmiyor.
Dün sosyal medya üzerinden bir fotoğraf paylaşan Kabacan, yaptığı paylaşım böyle andandı. Muzaffer Kabacan, 5 torunu ile çektirdiği fotoğrafta oldukça mutlu olduğu dikkatlerden kaçmazken, “Torunlarım ziyarete gelmiş” diye yazdı.
Paylaştığı fotoğrafı 640 kişi beğenirken 124 kişide yorum yaptı.
Başkan Kabacan, yorum yapan herkese teşekkür etti.

İki başkanın örnek birlikteliği
Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Durmuşlar Mahalle Muhtarı Bekir Durmuş’ta geçtiğimiz günlerde Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Dursun Emin Kula, Dernek binasında bulunan Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi. 
Ziyaret esnasında hem Dernek başkanları hem de mahalle muhtarları önümüzdeki günler içerisinde yapılması kanun gereği olan dernek kongresi üzerinde görüşlerini anlattılar. İki komşu İlçenin Muhtarlar Derneği Başkanları ile yapılan ziyarette bulunan Mahalle Muhtarları sorunlarının halli için birlikte hareket etme kararı da aldılar.

Işıksu, engellileri mutlu etti
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu geçtiğimiz günlerde Başkanvekili olarak AKP Engelli Meclis Üyesi Reşit Yazıcı’yı bıraktı. 
Bu görevlendirme, ilimizdeki engelliler tarafından mutlulukla karşılandı.
Başkanvekili olarak Yazıcı’nın  görevlendirilmesi üzerine ilimizde ki engelliler, “Başkanımiz Mutlu Işıksu’ya  var ettiği değer farkındalık için teşekkür ederiz” diyerek mutluluğunu vurguladı.

Hemşehrileri TBMM’de ziyaret etti
MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, TBMM’deki makamında Hendekli hemşerileri olan Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Soğuksu Muhtarı Emin Kula, Hacıkışla Mahallesi Muhtarı Osman Çolakoğlu, Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Yaşar Civelek ve Aktefek Muhtarı Ali Bayraktar'ı misafir etti. Bülbül ile muhtarlar yaptıkları yanında ilçelerinin ve mahallerinin de sorunlarını gündeme getirdiler. Bülbül ise muhtarlara ziyaretleri için teşekkür etti.

Özkoç, ‘Geçmiş olsun’ dedi
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, il ve ülke gündemini her an takip ediyor.
Ülke ve il gündeminde gelişen her olayda devreye giren Özkoç, son olarak meydana gelen uçak kazasına da duyarsız kalmadı.
Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Uçak kazasında yaralanan vatandaşları ziyaret eden Özkoç, yaralılar hakkında Başhekim Prof.Dr.Recep Demirhan’dan bilgi aldı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 09:37
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21