‘Biz de yargı yoluna gideceğiz’

PERDE ARKASI'nda bugün: ‘Biz de yargı yoluna gideceğiz’ - Öğretmenler günü kaynayacak mı? - Yüce’ye Hendek’ten çağrı - Memleketinde kaymakamı ziyaret etti - SASTOP’a Kent Konseyinden davet

‘Biz de yargı yoluna gideceğiz’

‘Biz de yargı yoluna gideceğiz’
Önceki gün yapılan Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısının gündem dışı konuşmalarında CHP’li Meclis üyesi Şaban Koludra kürsüye gelmiş uzun bir konuşma yapmıştı.
Koludra yaptığı konuşmasında Eski Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer’in kendisine açtığı dava ile konuşarak, cevap verdi.
CHP Meclis Üyesi Şaban Koludra, “Önceki belediye başkanı hakkımda dava açtı. Bu kendi başına açılan bir dava değil. Biz de yargı yoluna gideceğiz “diye konuştu.

Öğretmenler günü kaynayacak mı?
Bu sene ilk defa kasım ayı içinde bir haftalık tatil olacak. Bir haftalık tatil başından ve sonunda hesap edildiğinde 9 günü buluyor. Bu hafta sonu öğrenciler ilk tatilini gerçekleştirecek ve okula 25 Kasım’da gidecek. 15-25 Kasım arası tatil olacak yani. Ama arada 24 Kasım öğretmenler günü var. Bu mantığa göre öğretmenler günlerini ya öğrencileri olmadan kutlayacak ya da bir gün sonra kutlamak durumunda kalacak. Bakalım bu soruna nasıl bir çözüm bulunacak…

Yüce’ye Hendek’ten çağrı
Önceki gün SASKİ genel kurulunda gündemde olan konulardan biri 7186 Sayılı Kanun ile köyden mahalleye dönüşen 43 mahalleye tanınan su indirimi muafiyetinin kaldırılması ve ilçe merkezleriyle aynı tarifeden su kullanımı hükmünün getirilmesi konusuydu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce  tarafından yönetilen genel kurulda, suyun birim fiyatının 40 kuruş olarak belirlenmesi ve aylık cüzi oranlarda fiyat artırımı yapılması oybirliğiyle kabul edilmişti.
Bu maddenin ardından, dün sosyal medya’da Hendek’lilerden Yüce’ye çağrı geldi.
Hendekliler, “Ekrem Yüce'den Hendek suyu konusunda adaletli davranmasını istiyoruz. Hendek halkı ucuz ve temiz su içsin!!!” diye çağrıda bulunuldu.
Bir başka kullanıcı ise, “Yüzde altmışbeşle gelen başkan Hendeğimize duygusal bakıyor. İçme suyun çamurlu akmaması ve Yenimahalle yağmur gideri alt yapı çalışmasını seçimden önce söz vermişti. En kısa zamanda çamurlu su ve Yenimahalle yağmur suyu alt yapıyı hizmetinizi hemen bekliyoruz” diye yazdı

Memleketinde kaymakamı ziyaret etti
Aslen Gümüşovalı olan Sakarya SGK İl Müdürü Erhan Çavuş memleketinde görev yapan İlçe Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu’nu ziyaret etti. Gümüşova’ya yeni atanan Kaymakam Yakınoğlu, Müdür Erhan Çavuş’un ziyareti ilçe kaymakamlığının internet sitesinde yer aldı.

SASTOP’a Kent Konseyinden davet
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen SASTOP’un toplantısında, ilginç bir davet gerçekleşti. Gelen bilgilere göre Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SASTOP üyelerinin Kent Konseyinde yer alması için davet etmiş.
Yapılan bu davet üzerine, SASTOP, hür bir oluşum olduğunu ve kimsenin idaresi altında çalışamayacağı cevabı verilmiş. 
Ancak gelen teklifin SASTOP yönetiminde bir değerlendirileceği belirtilmiş.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 11:19
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER