'Bu hiç hoş bir durum olmadı'

Adapazarı Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısı dün gerçekleştirildi.

'Bu hiç hoş bir durum olmadı'

Toplantı, mecliste çoğunluk sağlanamadığı için yarım saat gecikmeli başladı. Toplantının başında 8’i AKP, 5’i MHP’li olmak üzere 13 meclis üyesi koltuktaki yerlerini aldı.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli bazı meclis üyeleriyle istişarede bulunarak toplantıyı başka bir güne ertelemeyi düşündü ancak yoğun telefon trafiğinin ardından 2 üye bulunarak toplantının yapılmasına karar verildi.

Başkan Dişli, üyeler gelene kadar ise toplantıda bulunanlara çay ikramı yapılmasını istedi.
Verilen arada sohbet eden bazı meclis üyeleri ise birbirine takılmayı ihmal etmedi.

Bazı meclis üyeleri birbirine uyarda bulunarak, “Sakın sen de bir yere gideyim deme. Bir de senin peşine düşmeyelim sonra” diyerek espri yaptı.

Toplantıya katılan meclis üyeleri çaylarını bitirdiği esnada 2 meclis üyesi toplantıya katılmak üzere meclis salonuna girdi. Meclis ise 17 kişilik çoğunluğun sağlanmasıyla başladı.
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından durumdan duyduğu rahatsızlığı meclis üyelerine belirten Başkan Süleyman Dişli, “Bir dahaki toplantıda mazeret bildirmeyenleri yok yazacağız. Bu hiç hoş bir durum olmadı” diyerek uyardı.


Soytürk’ten duygusal konuşma

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Soytürk, Hatay İskenderun Kaymakamlığı’na tayin edildi.

Soytürk İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı son toplantısında yaptığı konuşmayla meclis üyelerine veda etti.

Özel idarelerin kapanması nedeniyle kaymakamlık mesleğine geri döneceğini belirten Soytürk, üyelerden helallik istemeyi ihmal etmedi.

Oldukça duygusal bir konuşma sergileyen Soytürk, “Hatay İskenderun’a tayinimin gerçekleşmesi durumunda, burada olduğu gibi orada da kardeşiniz olduğunu unutmayınız” dedi.

Meclis üyeleri içerisinde gezmeyi seven arkadaşlarının olduğunu söyleyen Soytürk, arkadaşlarını İskenderun’a davet etmeyi unutmadı.

 

 

TWİTTER GÜNLÜĞÜ
Yaşar Yazıcı ‏@Yasar_Yazici: Himayemizde bizim parkın kedileri bayağı büyüdü, yazdan kalan havada anneleri ile keyiflerine diyecek yok :)

SABAN DİŞLİ ‏@dislisaban: AKPM heyeti olarak Bakü deyiz. Azerbeycan C. Başkanlığı seçimini gözleyeceğiz

Cavit Öztürk ‏@cavitozturk054: Belediyemizce yapılıp ihale edilen Çaykısla mh. Eğitim Kültür sosyal ve Yardımlaşma Derneğinin açılışını yaptık hayırlı olsun inşallah

Yaşar Karaağaç ‏@YASARKARAAGAC: "Ağızdan çıkanlara dikkat etmek lazım. Bazen bir sözü unutmak bir yüzü unutmaktan daha zordur."’

Leyla EKMEN EPÖZDEMR ‏@leylaekmen: Barosu olarak Cocuk Dostu sakarya projesinde söz çocukların dedik...
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER