Bülbül çağrıda bulundu

PERDE ARKASI'nda bugün: Bülbül çağrıda bulundu - Sofuoğlu ve Bülbül nikah şahitliği yaptı - Rektör başarılar diledi - Karamehmetoğlu’na yeni görev - Babaoğlu’ndan videolu tanıtım - Sofuoğlu, twitterda yazdı - Deprem’den sonra ilk orası kurulmuştu

Bülbül çağrıda bulundu

Bülbül çağrıda bulundu
Ülkü Ocakları ülke genelinde mülk edinmek amacıyla bir kampanya başlattı. Kampanya ülke çapında hızla büyürken, MHP Grup Başkanvekili M.Levent Bülbül twitter hesabı üzerinden çağrıda bulundu. 
Bülbül, yaptığı paylaşımda, “Milliyetçi Ülkücü Harekete gönül veren bütün dava arkadaşlarımızı bu hayırlı çalışmaya, destek kampanyasına katılmaya davet ediyorum.” Dedi

Sofuoğlu ve Bülbül nikah şahitliği yaptı
Önceki akşam, Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Mehbir Eryılmaz ile Ahsen Akgün'ün düğün törenleri vardı.
Düğün töreninde genç çiftin nikah şahitliğini yapanlar arasında  MHP Grup Başkanvekili M.Levent Bülbül ve AKP Milletvekili Milli Sporcu Kenan Sofuoğlu vardı.
Sofuoğlu, nikah sonrası yaptığı konuşmada İl Başkan Yardımcısı Mehbir Eryılmaz’ı çok sevdiğini ifade ederken, Bülbül genç çifte mutluluk diledi.

Rektör başarılar diledi
Sakarya Üniversitesinde final haftası başladı. Sınavlar nedeniyle, SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, çektiği video klibi, sosyal medyada paylaştı.
Savaşan, “Bu haftanın sizin için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Çok çalıştınız, son olarak finalleri geçerek taçlandırmak istiyorsunuz.
Sizlerin yanındayız” derken kütüphanenin finaller boyunca açık olacağını ifade ederek başarılar diledi.

Karamehmetoğlu’na yeni görev
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde 34 yıl çeşitli görevlerde bulunan Hüseyin Karamehmetoğlu’na yeni görev verildi.
Karamehmetoğlu daha birkaç ay önce  Başkan Ekrem Yüce tarafından Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine getirilmişti.
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na atandı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde Recep Önen’in  görev yaptığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na Teftiş Kurulu Başkanı Hüseyin Karamehmetoğlu atandı.
Karamehmetoğlu’nun görevi ile ilgili tebliği aldığını, en kısa sürede yeni görevine başlayacağı ifade edildi.

Babaoğlu’ndan videolu tanıtım
Hendek Belediyesi sosyal medya hesabından 27 saniyelik bir video yayınladı. Yayınlanan Videoda Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu teknik ekiplerle birlikte büyük ve düz bir arazide incelemeler yaparken ellerinde projeler olduğu görülüyor.
Başlıyoruz denilerek planların görsellerin yer aldığı video heyecan yaratırken sosyal medyada kısa sürede büyük etkileşim aldı.
Başkan Babaoğlu kendine ait sosyal medya sayfasından da “Hayal ettik başardık birlikte inşa ediyoruz. Ve başlıyoruz” Diyerek duyurdu.
Projeyle ilgili herkes farklı bir yorumda bulundu.
Yapılan yorumlar arasında toplu konut, bilimsel araştırma merkezi, macera park, tarımsal üretim merkezi yer alıyor.

Sofuoğlu, twitterda yazdı
Sakarya Üniversitesinden Prof.Dr. Ebubekir Sofuoğlu, yaptığı sivri çıkışlarla sık sık gündem oluyor. 
Sofuoğlu’nun son yaptığı çıkışlardan biri ise CHP’ye oldu. Sofuoğlu, twitter hesabı üzerinden  yaptığı paylaşımda, “Faizsiz bankacılık hakkınd. Allahın ayetine atıf yapılınca CHP çıldırdı
Seçim gelince de utanmadan Eyüp'te yasin okurlar. İyiki varsın CHP. Sen böyle yapmasan vaktiyle kan kusturduğun aptal muhafazakarlar seni unutuverirler.
İşte bu gibilerin cenazesini kılmam” diye yazdı

Deprem’den sonra ilk orası kurulmuştu
17 Ağustos 1999 depreminin ardından ilk yapılan binalar arasında, Demiryol-İş Sendikasının binası bulunuyordu.
Binanın altında bulunan iş yeri ise, DEMAR isimi market olarak faaliyete başlamıştı. Yıllardan beri sendika üyelerine, işçilere kaliteli ve ucuz ürün satışının yapıldığı bu market kapandı. 
Marketin yerine özel bir market faaliyete geçecek. Ama, Demar’ın kapanması işçileri ve vatandaşları üzdü
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER