Bülbül gündemi değerlendirdi

PERDE ARKASI'nda bugün: Bülbül gündemi değerlendirdi - Atabek’ten Söğütlü’ye davet - Tever’den sert tepki - Keleş sorunları dinliyor 

Bülbül gündemi değerlendirdi

Bülbül gündemi değerlendirdi

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül,
katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını da yorumlayan Bülbül, “CHP Genel Başkanının "Seçimle gelen seçimle gider" açıklaması HDP'li belediyelere destek mahiyetindedir. Bu hukuka meydan okumaktır. İşte bu CHP'si, yeni kurulan partiler, Saadet Partisi vs. yapıları bir araya getirip bir masa teşekkül ettirmeye çalışıyorlarsa ve bunun adına da memleket masası diyorlarsa herkes bilmelidir ki; O masanın örtüsünün altında HDP, PKK, FETÖ olacak!” ifadelerini kullandı. 

Atabek’ten Söğütlü’ye davet

AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek sosyal medya hesabı üzerinden Söğütlü ilçesine ait kareleri paylaşarak vatandaşları ziyaret etmeleri yönünde tavsiyede bulundu. Yeşilin ve doğanın uyumunun güzelliğinden bahseden AKP’li Atabek, “Yeşilin, doğanın her tonuyla ve sımsıcak insanlarla buluştuğu yer #Söğütlü. Tarım, hayvancılık ve süt festivali ile bir marka artık ve dahası Harmantepe kalesi ile tarihi yerinde görmeye ne dersiniz?” dedi. Bunun üzerine AKP Söğütlü İlçe Başkanı Selçuk Kurt Atabek’e yanıt vererek, “Çok değerli vekilim teveccühünüz bizleri ziyadesiyle onurlandırmıştır. Dahası güzel ve sağlıklı günlerde sizleri ve çok değerli misafirlerimizi güzel Söğütlü’müzde ağırlamaktan kıvanç duyacağız. Söğütlü’müz sizinle daha güzel olacaktır. @cigdematabek” dedi.

Tever’den sert tepki

 CHP İzmir eski il yöneticisi Banu Özdemir, sosyal medya üzerinden camilerde çalınan marşın görüntülerini paylaşması üzerine tepkilere neden oldu. Bir tepki de AKP İl Başkanı Yunus Tever’den geldi. Başkan Tever sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak, “Kendi toplumunun dinine, inancına ve kutsalına sahip çıkmaktan imtina eden zümreler, bu süreçteki sessiz tavırlarıyla tarihin karanlık sayfalarında daima utançla hatırlanılacaktır. Mübarek Ramazan ayının şu son günlerinde kutsal değerlerimize yapılan ahlaksızca saldırılar bir nefret zihniyetinin tezahürüdür. Milletimizin değerlerini hazmedemeyenler her fırsatta kutsallarımıza saldırarak varlıklarını hissettirme çabasındalar. #EzanKırmızıÇizgimizdir” notunu düştü. 

Keleş sorunları dinliyor 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de binlerce kişiye enfekte olan kovid-19 salgını dolayısıyla birçok proje, çalışmalar ileri tarihe ertelendi. CHP İl Başkan Ecevit Keleş, salgının yoğun olduğu vakitlerde, çalışmalarına yardım kolileri hazırlayarak ara verdi. Son zamanlarda mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen başkan keleş, sorunlar ve çözümler üzerine fikir alışverişinde bulunuyor. Söz konusu gerçekleşen ziyarette, Başkan Keleş’e CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cemal Demir, CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, İlçe Başkan Yardımcısı Gülhan Kılıç eşlik ediyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER