Bülbül'ün gönlünde yatan ne?

PERDE ARKASI'nda bugün: Bülbülün gönlünde yatan ne? - O ödül töreni ertelendi - FOX TV Kuzuluk Mahallesindeydi - Kuaför Muharrem 2’nci şubesini açıyor - İMO kongreye hazırlanıyor - Muhtarlar Külliyeye gidecek!

Bülbül'ün gönlünde yatan ne?

Bülbül'ün gönlünde yatan ne?
MHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili M.Levent Bülbül’ün gönlünde yatan düşünceyi gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette  ortaya çıkardı.
Ankara-İstanbul arasını 1 buçuk saate indirecek yeni Yüksek Hızlı Tren hattının güzergahının Mudurnu-Beypazarı üzerinden değil de Gerede, Bolu ve Düzce üzerinden Adapazarı’na oradan da İstanbul’a ulaştırılması  gerektiği yönünde Düzceli vatandaşlar tarafından kampanya başlatmıştı.
Bu düşünceyle, MHP’nin mecliste konuyu gündeme getirilmesi yönündeki talebimize Bülbülden ilginç bir cevap geldi.
Bülbül, “Belirlenen güzergah üzerinde Taraklı, Göynük ve Mudurnu bizim belediyelerimiz. Bu güzergah bizim belediyelerimize hareket getirir” diyerek esprili bir cevap verdi.
Bülbül, ardından gereken takibin yapılacağını  da sözlerine ekledi

O ödül töreni ertelendi
SATSO tarafından 27 Aralık Cuma günü gerçekleştirilmesi planlanan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun da katılacağı ödül töreni ertelendi. Konuyla ilgili SATSO'dan yapılan açıklamada "Sayın Cumhurbaşkanımızın bizden sonra yaptığı programa istinaden yapacağımız program ile yerli otomobil lansmanının yapılacağı zaman ile çakışması, sayın bakanımız ve TOBB başkanımızın da o programa katılacak olması nedeniyle, ödül töreni ileri bir tarihe ertelendi" denildi.
Sakarya'nın Yıldızları ödül töreninde, Sakarya'nın başarılı iş adamlarına ve şirketlerine ödülleri takdim ediliyor.

FOX TV Kuzuluk Mahallesindeydi
FOX TV. Muhabiri Nazlı Yerebatmaz 23 Haziran 2017 günü Akyazı Kuzuluk’ta meydana gelen havuz faciasında çocuklarını kaybeden acılı ailelerin yanındaydı ve onlarla röportaj yaptı. Acılı aileler facianın üzerinden 2,5 yıl geçmesine rağmen sürmekte olan mahkemenin tamamlanamadığını ve suçluların cezalandırılmadığını belirterek, “Adalet gecikmesin ve suçlular cezalarını çeksin istiyoruz” diye isteklerini bir kez daha dile getirdiler.
Acılı aileler kendileri ile görüşmek ve yaşanan faciayı tekrar gündeme taşımak için Kuzuluk’a gelen FOX TV. ye ve onun başarılı muhabiri Gazeteci Nazlı Yerebatmaz’a da teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

Kuaför Muharrem 2’nci şubesini açıyor
Sakarya Eşraf Platformu üyesi ve ilimizin bilinen kuaförlerinden Muharrem Gürkan, tatlı bir heyecan içindi.
Gürkan, Cumartesi günü ikinci şubesini açacak. Açılış için hazırladığı davetiyeleri dağıtmak için çalışan Kuaför Muharrem’in son derece heyecanlı olduğu söyleniyor.
Kuaför Muharrem ikinci şubesini Serdivan Mavi Durak’ta açacak.

İMO kongreye hazırlanıyor
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı İnşaat Mühendisleri Odası (İMO); şubelerin genel kurul tarihlerini belirledi. 
Buna göre; İMO Sakarya Şubesi'nin genel kurulu 18 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 10.00'da toplanacak, yönetim ve delege seçimleri ise 19 Ocak Pazar günü saat 09.00 - 17.00 saatleri arasında yapılacak. 
Bu genel kurulda çoğunluk sağlanamadığı takdirde, genel kurul 'çoğunluk aranmaksızın' 22 - 23 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. 
İMO Sakarya Şube Başkanlığını 7 dönemdir Hüsnü Gürpınar yürütüyor.

Muhtarlar Külliyeye gidecek!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Ocak 2020’de külliyede ağırlayacağı muhtarlar arasında Ferizli İlçemiz’den de 4 muhtar yer alacak.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek olan toplantıya Ferizli’den Yenimahalle Muhtarı Necati Bekar, Sinanoğlu Muhtarı Yaşar Bakırtaş, İnönü Mahallesi Muhtarı  Tayfun Ülker, Ağacık Mahalle Muhtarı Necati Korhan katılacak.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 09:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mali
Mali - 7 ay Önce

Sn vekilimiz M.Levent Bülbül ipek yolunu işaret ederek bu yolun tekrar canlanması ile ilgili değerli görüşlerini bildirmiştir.teşekkürler sn.vekilimiz.

SIRADAKİ HABER