Çelikel soğuk havaya rağmen durmadı

PERDE ARKASI'nda bugün: Çelikel soğuk havaya rağmen durmadı - Yavuz ve Tever sporcu kimliklerini gösterdi - Muhtarlar konteynırdan mutlu oldu - Ali İhsan Yavuz az kalsın düşüyordu... - Yener, mehteran takımı şefi oldu - Sofuoğlu’dan dikkat çeken paylaşım - Atabek, TBMM’de kadınlar için konuştu

Çelikel soğuk havaya rağmen durmadı

Çelikel soğuk havaya rağmen durmadı
Adapazarı Belediyesinin ödüllü Çocuk Hakları Sokağı önceki gün yapılan tören ile hizmete girdi. Protokol üyeleri yanında çok sayıda vatandaşın katıldığı açılışta, en çok yorulanlar arasında, belediye başkan yardımcısı Fatih Çelikel yer aldı.
Çelikel, törenin eksiksiz gerçekleşmesi için soğuk havaya rağmen bir an olsun durmadı. Gelen protokol üyeleri yanında, vatandaşlarla ikili diyaloglar kurarak gönüllerini aldı. Tek tek herkesle ilgilenen Çelikel, gelen davetlileri karşılayarak protokolde yerlerin gösterirken törenin kilit ismi oldu.

Yavuz ve Tever sporcu kimliklerini gösterdi
AKP Genel Başkan Yardımcılığı ve avukatlığı yanında gençlik döneminde, bir ara Taekwondo sporu kaptığı bilinen, Ali İhsan Yavuz sportif kimliğini, Çocuk Hakları Sokağı açılışında da gösterdi.
Yavuz, açılış sonrası sokakta bulunan basketbol sahasında basket attı, futbol sahasında kaleye geçti.
Ama asıl hünerini masa tenisinde gösterdi.
Yavuz ve AKP İl Başkanı Yunus Tever ellerine aldıkları raketler ile masa tenisi karşılaşması herkesin dikkatini çekti.
Karşılaşmada zaman zaman kahkahalar da yükseldi.

Muhtarlar konteynırdan mutlu oldu
Adapazarı Belediyesi önceki gün yeni yerleşim bölgesinde hayata geçirdiği uygulama ile her mahallede sokaklara evsel atık ve geri dönüyüm atıklarının depolanacağı konteynırları yerleştirdi.
Bu uygulamanın ardından yeni yerleşim bölgesinde muhtarlar mutluluklarını sosyal medya hesabından duyurdu.
Bu uygulama muhtarları ve bölge sakinleri tarafından yerinde bir uygulama olarak değerlendirilirken, Karaman Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık, “Karaman Mahallemizde şükürler olsun çok çok ihtiyaç duyulan çöp konteynırlarının ada içlerine dağıtımı yapıldı. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu ışık su secim öncesi verdiği sözü yerine getirdiği için Karaman Muhtarı ve halkımız adına teşekkür ederiz” yazarak sosyal medya hesabından paylaştı.

Ali İhsan Yavuz az kalsın düşüyordu...
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Adapazarı Belediyesi'nin Çocuk Hakları Sokağının açılışında düşme tehlikesi yaşadı. Çocuklar için sokağa konulan trambolinde zıplayan Yavuz dengesini kaybedince düşme tehlikesi yaşadı. Yavuz'u Adapazarı Belediyesi'nin AKP'li meclis üyesi Behlül Bayrak tuttu.

Yener, mehteran takımı şefi oldu
İlimizin yetiştirdiği ses sanatçılarından ve birbirinden güzel albümleri olan Akif Yener’e yeni görev verildi
Uzun zamandır Büyükşehir Belediyesinin Kent Orkestrasında görev yapan Yener, hafta sonu yapılan görevlendirme ile Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının şefi oldu.
Bu gelişme Akif Yener ve arkadaşların çok sevindirirken, çiçeği burnunda şefe de tebrikler yağdı.

Sofuoğlu’dan dikkat çeken paylaşım
Sakarya Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof.Dr.Ebubekir Sofuoğlu’nun önceki gün yaptığı paylaşım dikkatlerden kaçmadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüntülerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Sofuoğlu,
Ümmetin sana ihtiyacı var. Sana yorgunluk yok. Sen ümmetin hamalısın. Bizi öksüz bırakamazsın. Allah korusun seni devirdiklerinde yeni bir Lozan imzalatacaklar ve biz bir yüzyıl daha 2023'ü değil bu kez 2123'ü bekleyeceğiz. Rabbim seni gözü yaşlı Ümmete bağışlasın İnşaAllah” diye yazdı.
Bu paylaşımın altına yazılan yorumlar da bir o kadar dikkat çekiciydi.

Atabek, TBMM’de kadınlar için konuştu
62. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı, 27.Dönem AKP Sakarya Milletvekili Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi, İSİPAB Türk Grubu Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, 5 aralık tarihinde yapılan TBMM Genel Kulunda söz aldı.
Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 85. yıl dönümü dolayısıyla TBMM Genel Kurulda konuşan  Atabek, “Türk kadını toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında, hayatın her alanında başarıyla görev almış ve almaya devam edecektir” dedi.
Atabek’in konuşması meclisteki grubunun bayan meclis üyelerinden alkış aldı. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER