CHP Adapazarı'nda delege seçimleri haftaya

PERDE ARKASI'nda bugün: CHP Adapazarı'nda delege seçimleri haftaya - Tetik Bypass ameliyatı olacak - TÜMSİAD gül dağıttı - Karasu’da dernek seçimi yapılacak

CHP Adapazarı'nda delege seçimleri haftaya

CHP Adapazarı'nda delege seçimleri haftaya
CHP’de delege seçimleri başladı. Bugün Kocaali’de başlayan  Mahalle delege seçimlerinin startı verilirken Adapazarı İlçe Örgütünde ise haftaya Cumartesi günü başlayacak
İlk delege seçimleri Semerciler Mahallesinde Ercüment Naci Berkan ve İlhan Tarakçı nezaretinde başlayacak.
Birer saat ara ile yapılacak olan delege seçimleri ilk gün Tığcılar, Tekeler ve Sakarya Mahallesi ile devam edecek.
İkinci gün ise ilk seçimler Korucuk Mahallesine yapılacak.

Tetik Bypass ameliyatı olacak
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Tetik hafta başından bu yana Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi servisinde tedavi görüyor.
Kalbindeki rahatsızlık nedeniyle geçtiğimiz pazartesi günü anjiyo olan Tetik’e doktorlar bypass ameliyatı önerdiler. Kalp damarlarındaki tıkanıklık sonucu hastanede yatan Adapazarı HEM Müdürü Tetik’in önümüzdeki hafta içerisinde ameliyat olacağı öğrenildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürlüğü görevinin ardından son bir yıldır Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini sürdüren başarılı eğitimciyi sevenleri yalnız bırakmıyor.
Hastanede adeta ziyaretçi akınına uğrayan Adapazarı HEM Müdürü Vedat Tetik, bu süreçte hastanedeki doktorların ve personelin ilgilerinden son derece memnun olduğunu belirtti.


TÜMSİAD gül dağıttı
Mevlit Kandili nedeniyle TÜMSİAD Çark Caddesinde Cuma namazı sonrası 2 bin adet gül ve kitap dağıttı. Vatandaşlar bu anlamlı günde kitap ve gül alabilmek izin uzun kuyruklar oluşturdu. TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Şaban Yener, yaptığı açıklamada "Mübarek Mevlit Kandilini kutluyoruz. İnşallah bu kandil memleketimize hayırlar getirir. Kandil geleneğini unutturmayıp gelecek kuşaklara taşımak için sahip çıkmamız gerekiyor. Bugün sevgili Peygamber Efendimizin Allah-ü Teala'nın yeryüzünü nurlandırdığı bir gün. Bizlerde her kandilde olduğu gibi bu kandilde de insanların birlik ve beraberliğini, kardeşliğini aynı payda da buluşturmak, kandili hatırlatmak ve halkımıza bunu duyurmak için gayret gösteriyoruz” dedi.

Karasu’da dernek seçimi yapılacak
Karasu Muhtarlar Derneği seçime gidiyor. Hali hazırda iki aday var. Yeniden aday olmayacağını açıklayan mevcut Başkan İsmail Hakkı Topaloğlu yakın çevresine Türker Tetik’i öneriyor. Yeni muhtarlardan Hasan Tabiloğlu da yeni seçilen muhtarların sayısının çokluğuna güveniyor. İki aday da henüz birbiri ile temas kurmuş veya tek liste ile seçime girmeye karar vermiş değil. İki adayın da yönetim kurulu üyelerini şekillendirdiği konuşuluyor. 25 Kasım’da yapılacak seçim öncesi iki aday da yoğun bir şekilde çalışıyor. İşin güzel tarafı bu defa siyasi partilerin seçimde açıktan taraf almamış olması. Bu kez muhtarlar kendi içinde çalışıyor ve kendi çalışmalarını kendileri yapıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl hareketlilik yaşanacak.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER