CHP'de Ecevit Keleş’e kırgınlık mı var?

PERDE ARKASI'nda bugün: Keleş’e kırgınlık mı var? - Karasu ortak aday için çalışıyor - MHP Grubundan sert tepki - Geyve bu iki isme sevindi - Serbes üyeleri kendi kaydediyor - SAÜ’de yeni dönem zamla başladı - Özkoç’tan bilgilendirme çağrısı

CHP'de Ecevit Keleş’e kırgınlık mı var?

Keleş’e kırgınlık mı var?
CHP İl Başkanlığı için bir birinden etkili isimler yarışıyor. Bu isimler arasında bulunan Ecevit Keleş’te bulunuyor.
15 Şubat’ta yapılacak olan il kongresi için geri sayım devam ederken, adaylar içinde farklı şeyler konuşulmaya başlandı. 
Ancak en çok konuşulan isim, Ecevit Keleş.  İl Başkanlığı yaptığı süre içinde etkili olduğu ve partiye hareket kattığını ifade eden partililer, bunun yanında il binası ile ilgili sergiledi tavrın ise olmuşuz yönde etkilediğini ve bazı partilileri kırdığı ifade ediyor.
İl başkanlığı ardından kendisine ait olan ve partinin kullandığı daireyi kiralamasını yanlış olarak değerlendiren partililer, bunun seçilmesi için etkili olacağını düşünüyor.

Karasu ortak aday için çalışıyor
AKP İlçe Teşkilatları için kongre süreci geçtiğimiz günlerde başlamıştı. 22 Şubat ve Temmuz ayları arasında yapılacak kongrede ise aday gösterilecek isimler henüz belirlenmedi. 
AKP Karasu İlçe Başkanlığı için ise isim çalışmaları sessizce sürdürülmeye devam ediyor.
Yapılan isim belirleme çalışmalarında herkesin üzerinde ortak kararda olduğu bir isim olması için yoğun bir şekilde Karasu’da kulis faaliyetleri devam ediyor.

MHP Grubundan sert tepki
MHP Adapazarı Meclis Üyesi Kayhan Alver, dün meclis toplantısında bir konuşma yaptı. İlimizin ve özellikle Adapazarı’nın depreme karşı alması gereken önlemler hakkında grup olarak hazırlanan manifestoyu okuyan Alver, konuşmasının bir bölümde hükümetin yetersiz kaldığı yönündeki sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlara tepki gösterdi.
Alver, “Milletimiz Yüce Allah’ın en şiddetli imtihanlarının birinden böyle güzel geçerken, tabi yine menşei ve meşrebi bizden olmayan birileri görevlerini yerine getirmek üzere iş başındaydı.
Kimisi Elazığ halkı hakkında haddini aşan cümleler kurdu, kimisi devletin deprem şiddetini düşük göstererek vergi hesabı peşinde olduğu noktasında alçakça iftiralarda bulundu. 
Bu zihniyetlerin hepsini Milliyetçi Hareket Partisi olarak lanetliyoruz.” dedi 

Geyve bu iki isme sevindi
Sakarya Trabzonlular Derneği’ nin yapılan son Genel Kurulunda, Geyve İlçesinden iki sevilen isim yönetime girdi.
Geyve İlçesinde son günlerde sosyal çalışmalarda ki çabaları ile dikkat çeken, genç iş adamı, Şenel İnşaat sahibi Osman Şenel ve Geyve İlçesinin sevilen diş hekimlerinden Ömer Faruk Dilaver “Sakarya Trabzonlular Derneği” yönetiminde görev aldılar.
Bu gelişme Geyve halkını sevindirdi.

Serbes üyeleri kendi kaydediyor
Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, parti ile ilgili çalışmalara ağırlık verdi. İlçe ilçe gezerek ilçe teşkilatlanmalarını sürdüren Serbes, diğer taraftan da, üye çalışmalarına yönleniyor.
Serbes, üye kayıtlarını birebir kendisi yapıyor. Yeni üye yaptığı isimlere de rozetlerini takıyor.

SAÜ’de yeni dönem zamla başladı
Sakarya Üniversitesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemine zamla başladı
Sakarya Üniversitesi, yemek fiyatlarında yeni düzenlemeye gitti. Sakarla Üniversitesinin twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, “Değerli öğrencilerimiz; yeni yılda üniversitemiz yemekhanesinde yapılan iyileştirme çalışmaları kapsamında bir tabldotun maliyeti 10 TL’ye yükselmiştir. Bu maliyet artışının üniversite personeli ve öğrencilerimizin yemek ücretlerine yansıtılması durumunda kalınmış, öğrencilerimiz için yeni yemek fiyatı 3,5 TL olarak belirlenmiştir. Anlayışla karşılamanızı bekler, yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dileriz” diye uyardı.
Öte yandan yapılan bu paylaşım öğrenciler tarafından yorumlandı. Yapılan yorumlarda, öğrencilerin su düzenlemeden memnun olmadığı gözlendi.

Özkoç’tan bilgilendirme çağrısı
CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, dün sabah İdlip’te yaşanan saldırıya tepki gösterdi. Özkoç sosyal medya hesabı üzerinden, “İdlip’te askeri konvoyumuza yapılan saldırı kabul edilemez.
Kahraman askerlerimizin güvenliğini sağlayacak ve Suriye’den gelebilecek göç akımını durduracak önlemleri almalıyız.
Bu konuda MSB muhalefet partilerine de gerekli bilgilendirmeyi yapmalıdır” diye yazdı
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 09:13
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER