CHP'li başkandan Işıksu'ya teşekkür

PERDE ARKASI'nda bugün: Başkan Çetin’den Işıksu’ya teşekkür - Başkan Kabacan’dan öneri - Maske ve Kolonya hediyesi 

CHP'li başkandan Işıksu'ya teşekkür

Başkan Çetin’den Işıksu’ya teşekkür 

Kovid-19 salgını nedeniyle çalışmalarını sürdüren Adapazarı Belediyesi şehirde birçok yerleri dezenfekte ederken en son merkez eczanelerini dezenfekte etti. CHP Adapazarı İlçe Başkanı Eczacı Ayşe Füsun Çetin’de kendi eczanelerinin de dezenfekte edilmesinden dolayı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve ekibine teşekkür etti. 

Başkan Kabacan’dan öneri 

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın olarak da nitelendiren Kovid-19 salgını ülkemizde ilk olarak 10 Mart’ta görülürken ilk günden bu yana vaka sayısı 65 bin 111 iken vefat sayısı bin 403 oldu. Kovid-19 salgının en çok yayılan şehirler arasında Sakarya’da yer almaktadır. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizde maskelerin ücretsiz dağıtılacağını söylemişti. İlk olarak PTT üzerinden ücretsiz dağıtılacak olan maskelerin daha sonra e-devlet üzerinden de dağıtılacağı ifade edilmişti. Son olarak maskelerin eczaneler üzerinden dağıtılacağı söylenirken, Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, öneride bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Başkan Kabacan, maskelerin muhtarlar aracılığıyla dağıtılması önerisinde bulundu. 

Maske ve Kolonya hediyesi 

Kovid-19 salgını nedeniyle Kocaali’de mahalleleri ziyaret eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, maske ve kolonya oluşan hediyelik verdi. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Acar, “Bugün Yalı, Yeni ve Karşı mahallelerimizde elleri öpülesi büyüklerimizi “Vefa Ziyaretleri” kapsamında Muhtarlarımızla birlikte ziyaret etmiş. Hem sayın Cumhurbaşkanımızın selamını iletmiş hem de maske ve kolonyadan oluşan hediyelerini vermiştik. Koronavirüs ile ilgili alınan tedbir kararlarına harfiyen uyan büyüklerimize çok teşekkür ediyoruz. Tek tek hep birlikteyiz, birlikte büyük Türkiye’yiz. Virüsü birlikte yeneceğiz” ifadelerini kullandı. 


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER