CHP Semerciler’de Keser dönemi sona erdi 

PERDE ARKASI'nda bugün: CHP Semerciler’de Keser dönemi sona erdi  - SESOB’a bakanlıktan ziyaret - MHP’li Akar, başsağlığı diledi - Başkan ve yardımcıları cenazeleri bölüşüyor - Hendek’te muhtarlar gergin - Okul ziyaretinde mutluluktan uçtu - Toçoğlu Sakaryaspor maçlarını kaçırmıyor

CHP Semerciler’de Keser dönemi sona erdi 

CHP Semerciler’de Keser dönemi sona erdi 
Cumhuriyet Halk Partisi’nde delege seçimleri sırasında en çok çekişmenin yaşandığı mahallelerden biri Semerciler Mahallesi’dir. 
Ve her seçimde Keser ailesinden Asım Keser başta olmak üzere en az 3 kişi delege listesinde mutlaka yer alır. 
2017 yılında yapılan delege seçiminde Asım Keser’le birlikte Raşit ve Samet Keser de delege seçilmişti. 
Bu seçimde de iki liste yarıştı ama yarışan iki liste de Keser ailesinden kimse yoktu. 
Seçimi Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş’un desteklediği liste 30-27 kazandı. 
O listede şu isimler yer aldı: Hadife Akmansoy, Mucadiye Aşoğlu, Ayşe Etçioğlu, Nezihi Tan, Atilla Türkaydın, Ferhan Üretmen, Hikmet Yıldız, Bedrettin Koşar, Nurdan Alınak, Vedat Başarıklı 
Kaybeden listede ise şu isimler vardı: Muammer Yavuz, Emine Sezer, Özcan Çamdağ, Çömert Çağatay, Vasfiye Dinç, Volkan Avcı, Asiye Ateşli, Mehmet Uluğ, Tacettin Yılmaz, Mehmet Bülent Uzugiden ise seçilemediler.

SESOB’a bakanlıktan ziyaret
Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Sayın Necmettin Erkan bugün) saat 09:00'da Sakarya esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliğini ziyaret edecek.
Gerçekleştirilecek programa  ilimizdeki tüm meslek odası başkanları,  Kredi Kefalet Kooperatifleri Başkanları katılacak.
Esnaf sorunlarının ve beklentilerinin ele alınacağı programda  katılımcılar birlikte kahvaltı yapacak.

MHP’li Akar, başsağlığı diledi
Dün Hendek’te çıkan yangın sonrası sosyal medya başsağlığı içeren yorumlarla  çalkalandı.
Bu yorumlardan birini de MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar yaptı.
Akar faceboom üzerinden yaptığı paylaşımda, “Hendek ilçemizin Dereboğazı mahallesinde bugün saat 13.00 sıralarında, müstakil bir evde çıkan yangında iki küçük çocuğun yaşamını yitirdiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım.
Elektrik kontağından çıktığı iddia edilen bu olay neticesinde evlat acısı yaşayarak ağır bir imtihandan geçen anne ve babaya rabbimden sabır ve metanet niyaz ediyor, başsağlığı diliyorum” diye taziyelerini iletti.

Başkan ve yardımcıları cenazeleri bölüşüyor
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve yardımcıları, mümkün olduğunca vatandaşların yanında olmaya özen gösteriyor.
Vatandaşların acı gününde ve mutlu günlerinde yanında olmak için hassasiyet gösteren Mutlu Işıksu, Adapazarı sınırları içindeki cenazelere de katılmaya önem veriyor. Öyleki aynı gün içinde birden fazla cenaze olunca, Başkan Işıksu, yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel, Yusuf Özden’ın görevlendirerek, cenazelere katılım sağlıyor.
Işıksu ve ekibinin bu yaklaşımı vatandaşlar tarafından takdir ediliyor.

Hendek’te muhtarlar gergin
Hendek Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula ve Yönetimi, bir süre önce açıklama yapan eski dernek üyeleri İsmet İskefiyeli’nin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.
Kula ve yönetimi yaptıkları açıklamada, ““Yakın zaman önce derneğimiz üyelerinden Yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli tarafından ilçede basın mensuplarına derneğimiz ile ilgili açıklamalarda bulunmuş. Başta yönetim kurulumuzu Zan altında bırakan iddia ve ithamlarını üzülerek okumuş bulmuyorum. Hiçbir bilgi ve belgeye dayanmayan sadece İddia, itham ve nifak tohumları ekmeye yönelik bu tavır ne yazık ki bazılarının kaos ortamı yaratmaya ve bu kaos ortamından beslenmeye yönelik tutum ve davranışları eleştiri olarak kabul edilemez” diyerek tepki gösterdi.
Muhtarlar arası bu gerginlik önümüzdeki günlerde hangi noktaya varacak merak konusu

Okul ziyaretinde mutluluktan uçtu
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tasarım beceri atölyesi açılışı için gittiği okulda misafir olarak eğitim gören Mustafa Kemalpaşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.
Okul girişinde öğrencilerin büyük sevgi gösterisiyle karşıladığı İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş karşılıksız bu sevgi karşısında öğrencileri kucaklayarak onları tek tek bağrına bastı.
Öğrencilerin oluşturduğu sevgi çemberi arasında büyük mutluluk yaşayan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, "Bir öğretmeni en çok mutlu eden çocukların bu sevgisidir. İyi ki öğretmen olmuşum" dedi.

Toçoğlu Sakaryaspor maçlarını kaçırmıyor
Belediye başkanlığı döneminde Sakaryaspor’un her zaman yanında olan eski başkan Zeki Toçoğlu, şehrin takımının maçlarını kaçırmamaya özen gösteriyor.
Son karşılaşmada da tribünde yerini alan Toçoğlu, maç sonrası yaptığı twitter paylaşımında “Belki daha iyi oynayabilirdik ama önemli olan üç puanı almaktı ve aldık. Eyüpspor’u 1-0 yenen sporcularımızı tebrik ediyoruz” diye yazdı
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER