CHP’de oylama da sayım da gecikti

Sakarya Yenihaber Gazetesi'nin kulis köşesi Perde Arkası'nda Cumartesi günü gerçekleşen CHP il kongresinde yaşananlar ele alındı

CHP’de oylama da sayım da gecikti

Cumhuriyet Halk Partisi’nde önceki gün yapılan il kongresini Ecevit Keleş kazandı. Kongrede Ecevit Keleş ve Erdoğan Isır’ın konuşmalarının ardından CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç sert bir konuşma yaparak adaylara yüklendi.
Özkoç, Keleş'in il başkanlığı döneminde il binası sözü verip yerine getirmediğini hatırlatarak, "Kendi görevi bittiğinde bir kalemi uzatıp CHP'nin il binası falan yoktur demeye cüret ediyorsa, o zaman bizim yapacağımız şey Cumhuriyet Halk Partisinin kişilere değil örgütüne ait binasını alıp ona vermektir. Bu bizim görevimizdir" dedi. 
Kongrede oylamaya geç başlanılması nedeniyle sonuçların sayılması da gecikti. 3 adayın temsilcileri her sandık başında birer temsilci görevlendirdi. Kongrede Genel Merkezin adayı olarak lanse edilen Reyhan Şahin partililere börek ısmarladı. 
Sandıklarda oy sayımının tamamlanmasıyla birlikte Keleş taraftarları alkışlarla sonucu kutladı. Keleş’e hayırlı olsun dileklerini iletmek isteyenler uzun kuyruklar oluştururken, eski başkanlardan Oğuzcan Curoğlu’nun Keleş’e sarıldığında ağladığı dikkat çekti. 

 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER