Cuma günleri ihtiyaç sahiplerine süt dağıtılacak

PERDE ARKASI'nda bugün: İhtiyacı olanlara dağıtılacak - Övün yeni uygulamayı böyle duyurdu  - EĞİTİM SEN 25. yılını kutlayacak  - “Bizi teşvik etmelisiniz” - Bayraktar meclis’te güven verdi - O listede iki Sakarya firmanın ismi yer alıyor - Savaşan tebrik etti

Cuma günleri ihtiyaç sahiplerine süt dağıtılacak

İhtiyacı olanlara dağıtılacak
Büyükşehir Belediyesi 2020 yılının ilk meclis toplantısını önceki gün gerçekleştirdi. Gerçekleşen meclis toplantısında 2019 ve 2020 yılında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında konuşan başkan Yüce, geçtiğimiz hafta büyükşehir belediyesi ile BELPAŞ iş birliğiyle hizmete giren Süt54’ün devam ettiğini ilk günlerde 1 tank satılırken şu anda günlük olarak 2 tankın satıldığını söyledi. Diğer bir taraftan başkan Yüce, her Cuma namazından sonra 1 tankı ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtılacağını söyledi. 

Övün yeni uygulamayı böyle duyurdu 
Pamukova Belediyesi web sitesi düzenlenerek yeni bir uygulamaya imza attı. Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, yeni uygulama ile ilgili olarak da sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu. Övün, “Yeni düzenlemeler ile geliştirdiğimiz web sitemizde E-imar uygulamasını da hayata geçirdik. Bundan sonra alacağınız yerin imar durumunu sorgulamak için belediyemize kadar gelmenize ve bazı yaptırımları yapmanıza gerek kalmadan www.pamukova.bel.tr sitesine girerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Hayırlı olsun Pamukova” şeklinde paylaşımda bulundu. 

EĞİTİM SEN 25. yılını kutlayacak 
Eğitim-Sen Sakarya Şubesi 25. yıl dönümü münasebetiyle bugün etkinlik düzenleyecek. Yapılan paylaşımda, “Emek ve Mücadele ile Geçen 25 yıl Eğitim Sen etkinlik düzenlenecektir. Arya Düğün Salonunda 19:00-23:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan 25. yıl kuruluş yıl dönümü etkinliği programına konuk olarak KESK Eş Başkanı Mehmet Bozgeyik katılım sağlayacaktır” şeklinde duyuruldu. 

“Bizi teşvik etmelisiniz”
Büyükşehir belediyesinin 2020 yılının ilk meclis toplantısı 61 maddenin karara bağlanması adına toplandı. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yücenin başkanlığında gerçekleşen yılın ilk toplantısında gündem dışı konuşma yapılmadı. Bunun üzerine MHP Meclis Üyesi Erbay Kayatürk söz hakkı alarak, “Sayın başkanım. Gündem dışı konuşma yok fakat sizin bizi teşvik etmeniz gerekiyor” dedi.
 Diğer bir taraftan her ay büyükşehir belediyesinde söz hakkı alarak gündem dışı konuşma yapan CHP Meclis Üyesi Şaban Koludra, yılın ilk meclis toplantısında olmaması gözlerden kaçmadı. 

Bayraktar meclis’te güven verdi
Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıyı Meclis Başkanı Muzaffer Başer gündeme dair açıklamalarda bulunduktan sonra, Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar’da ticaret, sanayi ve tarım hakkında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi.
 Türkiye’nin yatırımcı çekmeye devam ettiğini ve dış ticarette hızlı pazarlara yakın bir mesafede olmasının önemli bir avantaj olduğunu belirten Başkan Bayraktar, Türkiye’nin geleceğinden hiçbir şüphesinin bulunmadığını söyledi.

O listede iki Sakarya firmanın ismi yer alıyor
Dünyanın dört bir yanından yemek tutkunlarının otantik mekanları ve geleneksel tatları öne çıkarmak adına bir araya gelerek oluşturdukları site TasteAtlas'ta Sakarya’dan iki firmanın ismi yer alıyor.
Önemli tatları ve lezzetlerin düzenli olarak yayınladığı sitede bu iki firmanın  yer alması Sakarya’nın gururu oldu.
Liste Sakarya’nın kendine özgü kabak tatlısı ile Tunatan, iç pilavıyla Sapanca’daki Eker Lokantası yer aldı. 

 Savaşan tebrik etti
Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, önceki Kim Milyoner olmak İster programına katılarak ödül alan Ümmü Gülsüm Genç’i tebrik etti.
Sosyal medya üzerinden tebrik mesajı yayınlayan Savaşan, “Çocukken geçirdiği havale sonucu konuşamayan Ümmü Gülsüm, "Bazen yetinmek gerekir" diyerek 125 bin lira ödülle yarışmadan çekildi. Her şeye rağmen hayata sımsıkı tutunanlara ve zengin gönlü ile bize örnek olanlara selam olsun.” Diye yazdı
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER