Cumhurbaşkanından mektup var

PERDE ARKASI'nda bugün: Cumhurbaşkanından mektup var - Sakal’dan partililere sitem - Adıyaman, kutsal topraklarda - CHP’nin yeni binası bitiyor - Yiğit için veda yemeği düzenlediler - Plaketini Tever’den aldı - 13 yaşında yılın ilk hafızı oldu

Cumhurbaşkanından mektup var

Cumhurbaşkanından mektup var
AKP’de görev yapmış eski il başkanlarıyla sık sık ‘Gönül toplantıları’ yaparak bölgenin nabzını tutan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bu sefer eski ilçe başkanlarına birer mektup gönderdi.
“Hep birlikte, milletimiz ve yeryüzündeki tüm mazlumlar için umut ışığı haline gelmiş bir davaya hizmet ediyoruz” diyen Erdoğan, “Bu dava, sizin gibi yüreğinde büyük Türkiye idealini taşıyan teşkilat mensuplarımızın omuzlarında yükseliyor ve inşallah yükselmeye de devam edecek. Üstlendiği vazifelerin öneminin bilincinde olan sizler gibi dostlarımız ile omuz omuza çalışmayı nasip ettiği için rabbime ne kadar hamd etsem azdır” ifadelerini kullandı.
Erdoğan’ın mektubu farklı yorumlara neden oldu.

Sakal’dan partililere sitem
CHP Milletvekili Engin Özkoç ve AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz arasında polemik devam ederken, bazı partililer yaşanan bu polimikle ilgili sosyal medya hesabından sitem etti.
Eski AKP Hendek İlçe Başkanı ve Büyükşehir başkan vekili Şenay Sakal, “Ne Kadar Acı ! 
AK Partinin Genel Başkan Yardımcısına alenen yapılan İtibar Suikastine karşı, CHP ve Avanesi, yalan olduğunu bile bile yüzleri kızarmadan iftira atarken , kendi camiamız haklı olan  Ali İhsan Yavuz’a destek vermekten imtina ediyor” diye yazdı

Adıyaman, kutsal topraklarda
İmtiyaz Sahibi/Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve RATED Yönetim Kurulu Başkanı H. Remzi Adıyaman, Umre amacıyla kutsal topraklara gitti. 
Gittiği kutsal topraklarda çektirdiği fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşan Adıyaman, “Kalpler taş kesilmesin diye taşların kalp kesildiği yerdir, MEKKE” diye yazarak tüm dostlarına selamlarını iletti.

CHP’nin yeni binası bitiyor
CHP Milletvekili Engin Özkoç’un uzun süren çabaları ve girişimleri sonucu yapılan yeni il binası tamamlanmak üzere.
Binanın dış cephesine Atatürk Posteri giydirilirken, partililer tarafından çekilen fotoğraflar sosyal medya üzerinden paylaşılıyor.
Yapılan paylaşımlarda, parti binasının bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediliyor.

Yiğit için veda yemeği düzenlediler
42 yıl önce başladığı öğretmenlik mesleğinde yüzlerce öğrenci yetiştiren Hidayet Yiğit duygu yüklü bir veda programıyla emekliye ayrıldı. Sakarya’da mesleki eğitimin tecrübeli isimlerinden Hidayet Yiğit için okul yönetimi ve öğretmen arkadaşları veda yemeği düzenledi. Güneşoğlu Tesislerinde gerçekleşen programa; Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, Eğitim Gönüllüsü İşadamı Muzaffer Güneş, İl Milli Eğitim Basın Sorumlusu Yalçın Akaltın, okulun eski müdürleri Yunus Öztürk, Sedat Abuç, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erhan Kantere, Gölkent Ortaokulu Müdürü Asım Tok, Ferizli Recepbey MTAL okul yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.

Plaketini Tever’den aldı
AKP İl Başkanlığı bugüne kadar partide görev yapmış, kurucuları ve üyelerini unutmadı. Bu kapsamda bugüne kadar ilçelerde görev yapan başkanları unutmayan AKP il Başkanı Yunus Tever, Ferudun Turan’ı da unutmadı.
Pamukova’nın kurucu ilçe başkanı ve belediye başkanlığı yapan Turan’a, İl Başkanı Yunus Tever, teşekkür plaketi verdi.

13 yaşında yılın ilk hafızı oldu
Erenler Şehit Bülent Yurtsever İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden 13 yaşındaki Mücahit Ali Demirci 3 yıldır gördüğü dersleri başarıyla tamamlayarak hafız oldu. Demirci'nin hafızlık için son dersine Adapazarı İlçe Müftüsü Hamit Albayrak da katıldı. Erenler Şehit Bülent Yurtsever İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa İnan öğrencisini başarısından dolayı tebrik ederken, 2020 yılının ilk hafızı olan Mücahit Ali Demirci'yi takdir etti.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER