Dikbayır’dan o yayına twit 

PERDE ARKASI'nda bugün: Dikbayır’dan o yayına twit - İmza kampanyasına ilgi büyüyor - Gözler Babacan’ın partisinde - Kent Çalışma derneği hızlı başlıyor

Dikbayır’dan o yayına twit 

Dikbayır’dan o yayına twit 
Önceki gün, Didem Arslan Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı Türkiye’nin Nabzı programına katılan BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Tank Palet ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Canlı yayına bağlanan CHP Grup başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç canlı yayına bağlanıp Ethem Sancak ile bir tartışma yaşamıştı.
Gerçekleşen programa bağlanmak isteyen bir diğer milletvekili de İyi Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, sosyal medya üzerinde bir paylaşımda bulundu. 
Dikbayır’ın paylaştığı paylaşımda şu cümleler yer adı; “Tank Palet konusunu en iyi bilen Sakarya Milletvekillerinden biriyim. Programınıza defalarca kez bağlanmak istememe rağmen neden bağlamıyorsunuz ya da bağlayamıyorsunuz. Ethem Sancak’ın başta sizi ve milletimizi kandırmasına neden göz yumuyorsunuz. Siz söz vermeseniz de Milli meselemiz olan Tank Palet Fabrikasının Katarlılara ve Ethem Sancak’a peşkeş çekilmesini defalarca kez TBMM’de ve memleketin her yerinde sokak sokak, kapı kapı anlattım ve anlatacağım” dedi. 

İmza kampanyasına ilgi büyüyor
Kocaali ilçemde kurulması Belediye başkanınca istenen Kimya OSB çalışmalarıyla ilgili Kocaali Sivil toplum platformu kurulmuştu.
Platform bölge sakinleri tarafından istenmeyen OSB için imza kampanyası başlatmıştı. Kampanyanın ardından, bölge sakinleri kampanyaya tam destek vermeye başladı.
Konu hakkında platform üyeleri vatandaşları bilgilendirmede bulunurken, merak ettikleri konuları platform üyelerine sorarak bilgi alıyor.

Gözler Babacan’ın partisinde
AKP’de yıllardır siyaset yapmış bazı siyasilerin de Ali Babacan’ın kuracak olduğu partiyi dört gözle bekledikleri ve ilk fırsatta buraya geçecekleri konuşuluyor.
Daha önceden eski Başbakan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yakınlığı  ile bilinen Erol Aslan Cebeci’nin başını çektiği bir ekibin sürekli Babacan ile temasta olduğu ve Sakarya yapılanmasında önemli etkisi olacağı ifade ediliyor.
Öte yandan Babacan’ın kuracağı partinin Sakaryalı isimlerinin, belirli aralıklarla toplantılar düzenlediği ve parti hakkında bilgilendirmede bulunduğu ileri sürülüyor.

Kent Çalışma derneği hızlı başlıyor
Baro Başkanlığı döneminde şehri ilgilendiren önemli konularda yaptığı açıklama ve çalışmalarla bilinen Baro eski başkanı Zafer Kazan ve beraberindeki bir grup, geçtiğimiz günlerde Sakarya Kent Çalışma Derneği kurmuşlardı.
Dernek iddialı bir çalışma ve etkinlik ile çalışmalarına yakın zamanda başlayacak. 
Dernek ilk olarak ilimizde kurulması planlanan Şehir Hastanesi konusu ele alacak. 
“Sağlıkta özelleştirme ve Şehir Hastanesi Modeli?” adı altında gerçekleşen etkinlik, 18 Ocak  Saat 15.30’da İMO toplantı salonunda yapılacak. Panele konuşmacı olarak Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof.Dr.Sinan Adıyaman ve Türk Tabipler Birliği Şehir Hastaneleri İzleme Grubu  adına Prof.Dr.Kayıhan Pala katılacak

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER