Dikbayır’ı yalnız bırakmadılar

PERDE ARKASI'nda bugün: Dikbayır’ı yalnız bırakmadılar - Proje yarışması tanıtımına telgrafla katıldılar - Aralık ayında bu güzellik - Hafta sonu birlikte kahvaltı yaptılar - Büyükelçi Dişli, toplantıya katıldı - Büyükşehir’e Yöresel Ürünler Merkezi eleştirisi

Dikbayır’ı yalnız bırakmadılar

Dikbayır’ı yalnız bırakmadılar
Geçtiğimiz günlerde BMC Otomotiv Yönetim Kurulu Bakanı Ethem Sancak, Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programına katılmış ve gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. İyi Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, canlı yayına bağlanmış istemiş fakat yayına alınmamıştı. Bunun üzerine Dikbayır, sosyal medya üzerinden twit atmıştı. Dün Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin nabzı programına katılan Dikbayır’ı İyi Parti Sakarya Şube Başkanlığı yalnız bırakmadı. İyi Parti Sakarya Şube Başkanı Selçuk Kılıçaslan, program sonunda Dikbayır ve katılımcılarla fotoğraf çektirip sosyal medya üzerinde paylaşımda bulundu. 

Proje yarışması tanıtımına telgrafla katıldılar
Sakarya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan Sakarya 2071 vizyonu kentsel gelişme planı uluslararası fikir yarışması tanıtım toplantısı geniş katılımla önceki gün Ramada Otel’de gerçekleşti. Programa katılmayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enver İşkurt, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaydı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, AKP Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, toplantıya telgraf gönderdi. Gönderilen telgraflar toplantı da okundu. 

Aralık ayında bu güzellik
Akyazı’ya bağlı Balbalı Mahallesi bahçe temizliği ve düzeni, avlularında yetiştirilen  meyve ağaçları ve çiçekleriyle biliniyor  
Geçtiğimiz günlerde Balbalı Mahallesine giden MHP’li Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Ergün Öztürk, kendisi gibi aynı partiden Meclis üyesi olan İhsan Özcan’ı ziyaretinde bahçedeki güzelliği görünce dayanamadı. Öztürk ev sahibi İhsan Özcan’la birlikte o güzelliğin yanında resim çektirdi ve arkasından da “Aralık ayında bu ne güzellik” demekten de kendini alamadı.

Hafta sonu birlikte kahvaltı yaptılar
Üç eski başkan hafta sonu kahvaltısında bir araya geldi. Adapazarı eski Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Sakaryaspor eski kulüp başkanı İbrahim Nalbant, Pazar kahvaltısında bir adaya geldi.
Siyaset ve sporun konuşulduğu kahvaltı başkanlar açısından oldukça güzel geçti.
Üç ismin de başkanlık anılarının zaman zaman gündeme geldiği kahvaltı, çekilen fotoğraf ile sosyal medyada paylaşıldı.

Büyükelçi Dişli, toplantıya katıldı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan Sakarya 2071 vizyonu kentsel gelişme planı uluslararası fikir yarışması tanıtım toplantısı geniş katılımla gerçekleşti. Programa Sakarya Büyükşehir Belediye Ekrem Yüce başta olmak üzere, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Toplantıya katılan isimler arasında ise sürpriz bir isim vardı.
AKP Eski Genel Başkanı ve Eski Milletvekili, şuan Hollanda Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli’de vardı.
Dişli ve diğer davetliler program boyunca sohbet ederek, özlem giderdi.

Büyükşehir’e Yöresel Ürünler Merkezi eleştirisi
Demokrat Parti Sakarya eski İl Bşk. Yrd. Cengiz Karabaş, Ada AVM yanında kurulan Büyükşehir’e ait Yöresel Ürünler Merkezi ile ilgili eleştiride bulundu.
Karabaş,  merkezin hayırlı olması temennisinde bulunurken, Yöresel Ürünler Merkezine  insanların rahat ulaşabileceği bir yere yapılması gerektiğini söyledi.
Karabaş, Yenikent’te ikamet eden vatandaşların merkeze ulaşması için iki araç değiştirmesi gerektiğini ifade ederken, “Ayrıca bu tür merkezi sadece Adapazarı ilçesine değil, şehir merkezine uzak olan diğer ilçelerin merkezlerine de yapılmalıdır. Böylece her ilçe yöresel ürünlerini sergilemiş olurlar” diyerek eleştiride bulundu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER