Durmuş’tan öğretmenlere teşekkür

PERDE ARKASI'nda bugün... Durmuş’tan öğretmenlere teşekkür... Personelin gündemi fazla ödemeler... Muhtar soluğu okulda aldı...

Durmuş’tan öğretmenlere teşekkür

Durmuş’tan öğretmenlere teşekkür
Önceki gün meydana gelen depremin gündüz saatlerine denk gelmesi ve okulların açık olması nedeniyle, ilk aklımıza gelen çocuklarımız oldu.
Ancak yaşanan depremde okullarda öğretmen ve idari kadronun sakinliği, sağduyusu okullarda olası bir felaketin önünde geçti.
Öğretmenler çocukları güvenli bölgeye çıkararak, onları sakinleştirdi, yanlarında olduğunu gösterdi. Bu durum İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un dikkatlerinden kaçmadı.
Ödül töreni için Ankara’da olan Durmuş, dün sosyal medya üzerinden öğretmenlere teşekkür etti. Durmuş, “Dün yaşanan depremde canından aziz sildiği çocuklarımızı  sükunetle dışarı çıkartan, korkan çocuklarımızı sakinleştiren ve ailelere de destek olan fedakar öğretmenlerime sonsuz teşekkür ederim, İyi ki varsınız” diye yazdı.

Personelin gündemi fazla ödemeler
Karasu Belediyesi’nde denetimler sürerken personellerin bir çoğunun maaşının uzunca yıllardan bu yana yanlış hesaplandığı ve fazla maaş ödendiği tespit edildi. Bu farkların geri ödenmesi gündemde. Henüz netlik kazanmamış olmakla beraber kademe atlatılan personelin de kademelerinin geri dönüştürülmesi söz konusu olabilecek ya da kazanılmış hak kapsamında değerlendirme yapılırsa bu konuda yargı yoluna gidilebilecek. Ancak maaş farkları maaşı alandan mı yoksa yanlış ödeyenden mi tahsil edilecek? Konusu belediye personelinin gündeminde…

Muhtar soluğu okulda aldı
Önceki gün Silivri Merkezli  depremden en çok etkilenen illerden biri Sakarya oldu. Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Cihan Alemdar, depremin hissedilmesi ile birlikte soluğu Atatürk İlkokulunda aldı.
Alemdar, okula gelerek öğretmenlere ve idarecilere, öğrencilerin güvenli bir şekilde okul bahçesine çıkartılması için  yardım etti.
Muhtar Alemdar’ın bu davranışı, Kahraman Muhtar olarak akıllara kazındı

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE