Engin Özkoç Bilim Kurulu’na sordu

PERDE ARKASI'nda bugün: Özkoç Bilim Kurulu’na sordu - Alişan’dan sokağa çıkma yasağı tavsiyesi -  “Neyi bekliyorsunuz?” - CHP’den vatandaşlara yardım - Demiryol gününü kutladı 

Engin Özkoç Bilim Kurulu’na sordu

Özkoç Bilim Kurulu’na sordu
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, önceki gün TBMM’de basın toplantısı gerçekleştirdi. Dünya gündeminde olan Koronavirüs salgınını ele alan Özkoç, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak, “Bilim Kurulu sokağa çıkma yasağı istedi ya da önerdi mi? Kritik kararları almakta neden geç kalıyoruz? Bu rahatlığımız nedir? Bilim Kurulu'nun sokağa çıkma yasağı istediği yönünde önemli bir duyumumuz var. Bu duyum doğru mudur?” ifadelerini kullandı. 
Alişan’dan sokağa çıkma yasağı tavsiyesi 
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Hasan Alişan, Koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından önceki gece 81 ilin valiliğine gönderilen yeni genelgeyi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak değerlendirdi. Başkan Alişan paylaşımında, “Devlet covid-19 salgını nedeni ile iş yerlerinin çoğunluğunu haklı gerekçelerle kapatmakta ve halkı sokağa çıkılamamaya davet ederken bazı işyerlerinin açık kalması ekonomik açıdan daha zararlı olduğu gerçektir acaba sokağa çıkma yasağı gelmesi bu durumdan daha iyimi olur acaba” ifadelerini kullanarak sokağa çıkma yasağı tavsiyesinde bulundu. 
 “Neyi bekliyorsunuz?”
İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayısını açıklamasının ardından eleştirilerde bulundu. Başkan Kılıçaslan, vakaların artması sebebiyle Sağlık Bakanlığı’na seslenerek, “Virüsün yayılmaması için en etkili önlem bireysel izolasyon mu? Hayır. Çalışmak zorunda olanlar bunu uygulayabilir mi? Hayır. Ekonomik pakette sade vatandaşın faydasına bir madde var mı? Hayır. Ricayla minnetle insanları evinde tutabilir misin? Hayır. Neyi bekliyorsunuz?” diyerek bakanlığa seslendi.
CHP’den vatandaşlara yardım
Koronavirüs vakalarının artışıyla birlikte CHP İl Başkanlığı tarafından, vatandaşlara yardım yapılacağını söyledi. CHP İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesabı üzerinde yapılan açıklamada, “Değerli yurttaşlarımız, Birlik ve Beraberlik içerisinde, bu zorlu günlerin üstesinden geleceğiz. Koronavirüs salgını nedeniyle evden çıkması kısıtlanan, kronik rahatsızlıkları olan ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza yardım etmek için CHP Sakarya ailesi olarak buradayız, biz hazırız” ifadeleri yer aldı. 
Demiryol gününü kutladı 
Demiryol-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, 27 mart Demiryolu gününü sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak kutladı. Başkan Yaman yaptığı paylaşımda şu notu düştü; “Dünyada ve ülkemizde ekonomik güvenli çevreci taşımacılık sistemi raylı sistemlerdir sistemin çalışanlarının yükü her zaman ağır olmuştur Dünya demiryolcular günü kutlu olsun” 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER