Erdoğan Isır il yöneticisini disipline sevk etti 

PERDE ARKASI'nda bugün: CHP İl Başkanı Isır, Yönetim Kurulu üyesini disipline sevk etti... Eski Başkan Akcan, Yeniden Refah Partisine mi geçiyor?... CHP’nin kongre sürecinde Özkoç ve Taşkent’in tavrı ne olacak? ... Eski sendikacı, yeni muhtar’dan davet...

Erdoğan Isır il yöneticisini disipline sevk etti 

CHP İl Başkanı Isır, Yönetim Kurulu üyesini disipline sevk etti 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde son günlerde en çok konuşulan konulardan biri İl Başkanı Erdoğan Isır’ın Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Bircan’ı Disiplin Kurulu’na sevketmesi. 
Edinilen bilgilere göre Isır ve Bircan arasında bina alımıyla ilgili bir konuda tartışma yaşandı. 
Isır aynı zamanda Kurultay Delegesi olan Bircan’ın bu konuda dedikodu yaptığını öne sürerek Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi isteğiyle Merkez Yönetim Kuruluna yazı yazdı. 
Merkez Yönetim Kurulu da Bircan’ı Merkez Disiplin Kurulu’na ihraç isteğiyle sevketti. 
Ancak Disiplin Kurulu, Bircan’a uyarı cezası verdi. Bircan Yönetim Kurulu’ndaki görevine devam ederken ikili arasındaki soğukluğun ise devam ettiği belirtildi. 

Eski Başkan Akcan, Yeniden Refah Partisine mi geçiyor?

Geçtiğimiz günlerde, müfettiş raporlarının açıklanması ile Akyazı gündemine, yerel seçimlerden sonra tekrar gelen eski Başkan Hasan Akcan’ın yaptığı açıklamalarla gelmişti.  Uzun zamandır sessizlikten sonra bu çıkış ile dikkatleri üzerine geçen Hasan Akçan ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.
İddialara göre Akçan’ın son günlerde Genel Başkanlığını Fatih Erbakan’ın yaptığı Yeniden Refah Partisi ile yakın temasta olduğu öğrenildi.
Edinilen bilgilere göre, ilçe teşkilatı yöneticileri ile Hasan Akçan’ın belirli aralıktan bir araya geldiği söyleniyor.
Ancak Hasan Akçan’ın eğer anlaşırlarsa, Yeniden Refah Partisinde hangi pozisyonda olacağı şuan için net değil. 

CHP’nin kongre sürecinde Özkoç ve Taşkent’in tavrı ne olacak? 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre takvimi belli oldu. Önce delege seçimleri, ardından ilçe kongreleri ve en sonunda il kongresi gerçekleştirilecek. 
Bugünlerde CHP’de herkesin merak ettiği konu CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve Parti Meclisi üyesi Ayça Taşkent’in ilçe ve ilde taraf olup olmayacağı… 
Kulislerde son kongrede taraf olan Özkoç ve Taşkent’in bu kez tarafsız kalmayı düşündükleri, ancak bazı partilerinin bu iki önemli aktörü sahaya çekmeye çalıştıkları konuşuluyor. 
Genel Merkez’in de milletvekillerinin tarafsız kalması yönünde bir görüşü olmasına rağmen bazı partililerin özellikle Özkoç’un müdahil olması için girişimde bulundukları anlatılıyor. 
Özkoç ve Taşkent’in süreçteki tavrının ne olacağını delege seçimleri başladığında daha net anlayabileceğiz.

Eski sendikacı, yeni muhtar’dan davet

Akmeşe Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve eski sendikacı Rahim Varol, muhtar seçimldikten sonra  yoğun bir şekilde mahellesinin sorunlarını çözmek için çaba gösteriyor.
Muhtar Varol, dün sosyal medya üzerinden ilginç bir davette bulundu. Köylerde eski zamanlarda sıklıkla uygulanan imece usulünü canlandırmak isteyen Varol sosyal medya üzerinden, “Hava yağışlı olmazsa Perşembe günü saat 10 da Akmeşe mezarlığında genel bir temizlik yapacağız. Elinde çalı süpürgesi, kürek tırmık olan herkesi müsaitlerse bekliyoruz. Sayfamda ekli gönüllü kuruluşlar ve şahıslarda iştirak edebilir” diye yazdı
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 17:17
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER