Eski vekilin bir ayağı Ankara’da

PERDE ARKASI'nda bugün: Eski vekilin bir ayağı Ankara’da - Keleş’in eli zayıfladı mı? - Belediye başkanları başkentteydi  - Sakarya’dan başkentte ziyaret  - Kaya, leyleği havada gördü - Süt Karasu’da oldukça iddialı -

Eski vekilin bir ayağı Ankara’da
banner24

Eski vekilin bir ayağı Ankara’da
TBMM 25. Dönem Sakarya AKP Milletvekili Ali İnci’nin bir ayağı son günlerde Ankara da. 
Bazı dernek ve STK’lar ile ilgili çalışmalarının yanı sıra, siyasi çalışmalarını da sürdüren İnci, son günlerde Ankara’da kapı kapı ziyaretler gerçekleştiriyor.
Eski Milletvekili Ali İnci Ankara’da TBMM ziyaretlerini genelde eski AKP Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım ile yapıyor. Sakarya milletvekilleri ve diğer vekillerle görüşen İnci’nin bu gerçekleştirdiği ziyaretlerin hangi amaçla yapıldığı ise kafalarda soru işaretlerine neden oluyor.
Önceki gün AKP Grup toplantısına katılan Ali İnci, Hazine Bakanı Berat Albayrak ile görüştü.

Keleş’in eli zayıfladı mı?
Geçen hafta sonu yapılan CHP Adapazarı İlçe Olağan Kongresinin ardından, iddialar göre parti içinde dengeler değişti.
Kulis bilgilerine göre, CHP İl başkanı için aday olduğu vurgulanan Ecevit Keleş’in bu kongre sonrası elinin zayıfladığı vurgulanıyor.
Ancak, Adapazarı kongresi sonrası, Keleş aday olduğunu açıklamıştı. Şimdi gözler Şubat ayı içinde yapılacak kongrede.
Öte yandan bir süredir yapımı süren CHP binasının da il kongresine yetişeceği, kongrenin Atatürk Spor Salonunda geniş katılımla yapılacağı ve genel merkezden katılımın olacağı konuşuluyor.

Belediye başkanları başkentteydi 
Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Ankara’da düzenlenen ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler ve Sergisi’ programı için ilimizdeki belediye başkanları 2 gün boyunca Ankara’daki toplantıya katılım sağladı. Belediye başkanları sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak, “Türkiye Belediyeler Birliğince düzenlenen 2 günlük programa katılım sağladık” dedi. 

Sakarya’dan başkentte ziyaret 
Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ve Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, Ankara’da yoğun bir ziyaret programı gerçekleştirdiler. 
Yapılan ziyaretlerin başında ilimizdeki milletvekilleri bulunuldu.
 Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, “Mısır üreticilerimizin münavebe şartı aranmaksızın bitkisel üretim desteklerinin devam etmesi için Ankara’da bir dizi ziyaret programı düzenledik” ifadeleri kullanıldı. 

Kaya, leyleği havada gördü
SASKİ Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Kemalettin Kaya, bu sene leyleği havada gördü. Bir süre önce Almaya’ya ziyarette bulunan Kaya’nın son durağı ise umre ziyareti nedeniyle Mekke oldu.
Dün Mekke’den tavaf sonrası çektiği fotoğraf paylaşan Kaya, “Mesai arkadaşım Ömer Baş ile Umre Tavafımızı gerçekleştirdik Allah kabul etsin inşallah. Kabe’den tüm arkadaşlara dostlara akrabalara sevenlerimize selam ve dua ile” diye yazdı.
Kaya, paylaşımda bulunduğu fotoğrafların altına yapılan yorumlara ise “8 yıl aralıksız çalışma sonrası ilk defa izin yapabildik” diye yazdı.

Süt Karasu’da oldukça iddialı
Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, ilçe yönetimi ile ilçede protokol ziyaretlerine başladı.

CHP yönetimin ilk ziyareti Karasu Kaymakamı Aziz Mercan oldu. 
Ziyarette ilçe yönetimini tanıtan Süt, “Karasu’yu daha ileriye taşıyacağız, iktidarda olmak bizim için önemli değil. Bizim asıl amacımız muhalefet olarak ilçemiz, ilimiz ve ülkemizin yaşadığı sorunlara katkı sunmak. Çalışarak Karasu’yu daha ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz” dedi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 09:31
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21