Gelecek Partisi Sakarya ayağında işler karıştı!

PERDE ARKASI'nda bugün: Serbes’in yerine Şensoy mu? - Atakan Çelik’e anlamlı ödül - CHP’de il delegeleri - Efsane olma yolunda - İsen’in kızı profesör oldu

Gelecek Partisi Sakarya ayağında işler karıştı!

Serbes’in yerine Şensoy mu?
Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nde iç çekişmeler su yüzüne çıkmaya başladı.
Partide Sakarya’dan Kurucular Kurulu’nda AKP eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve Nuray Sağıroğlu yer alırken, Hüseyin Gürsoy gibi ismi listede olması beklenen isimler yer almadı.
Bu arada kuruluş aşamasındaki Sakarya teşkilatında da sular durulmuyor. Partinin kuruluş aşamasında da bulunan ve kendilerine ‘Ateşten gömlek giyenler’ adını veren grup üyelerinden Hüseyin Gürsoy, Sebahattin Ergün ve Necmi Bölükbaşı gibi isimlerin yanı sıra Fatih Sevindik gibi Davutoğlu’nun akrabalarının da partiyle arasına mesafe koyduğu iddia edildi. 
Partililerin genel merkezi mesaj yağmuruna tuttuğu ve Sakarya’da yaşananları anlattığı öğrenildi. Bu arada Ayhan Sefer Üstün ve Nuray Sağıroğlu’nun partide açılan Whatsapp grubundan da çıktığı ve grubu kapattırmak üzere girişimde bulunduğu öğrenildi. 
Bir partililerin bu gelişme üzerine kapatılması gündeme gelen Whatsapp Grubu’na “Benim için gelecek partisinin hayali bitmiştir. Kurucular Kurulu’nun gruptan ayrılması yanlış oldu. Allah’a emanet olun” yazdığı öğrenildi.
Ayhan Sefer Üstün’ün Ender Serbes’in yerine Mehmet Şensoy’u il başkanı yapmak istediği de gelen bilgiler arasında.  

Atakan Çelik’e anlamlı ödül
AKP Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, "Yüzyıllık vefa, yüzyıllık farkındalık" projesi kapsamında, 15 Temmuz gecesi TBMM'ye gelerek Meclis kürsüsünün yeniden siyah örtüyle örtülmesine engel olan ve bugün de görev yapan 41'i AK Parti'li, 13'ü CHP'li, 3'ü MHP'li olmak üzere 57 milletvekili ile o gece Meclis çatısı altında çalışan basın mensuplarına, 100 yıl önce TBMM'de alınan 'Puşide-i Siyah' kararının halı üzerine baskısını takdim etti.
Ödülü alan isimler arasında, Sakaryalı Gazeteci, Anadolu Ajansı TBBM çalışanlarından  Atakan Çelik’te yer aldı.
Çelik aldığı bu anlamlı ödülle ilgili duygularını sosyal medya  üzerinden paylaştı.
Çelik: ““Meclis çatısı altında böyle bir ödülü almaktan onur duydum. Belki’de hayatımın en anlamlı ödüllerinden birini aldım.”
AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, "Yüzyıllık vefa, yüzyıllık farkındalık" projesi kapsamında, 15 Temmuz gecesi TBMM'ye gelerek Meclis kürsüsünün yeniden siyah örtüyle örtülmesine engel olan ve bugün de görev yapan 41'i AK Parti'li, 13'ü CHP'li, 3'ü MHP'li olmak üzere 57 milletvekili ile o gece Meclis çatısı altında çalışan basın mensuplarına, 100 yıl önce TBMM'de alınan 'Puşide-i Siyah' kararının halı üzerine tıpkı basımını kendilerine takdim etti.
"Puşide-i Siyah" kararının halı üzerine basımının kendisine takdim edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çelik, “Meclis çatısı altında böyle bir ödülü almaktan onur duydum. Belki’de hayatımın en anlamlı ödüllerinden biri” dedi.
 

CHP’de il delegeleri
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kongresi’ne bir süreden bu yana iki adayla gidileceği konuşuluyordu. Son anda uzlaşı sağlandı ve tek liste ile seçime gidilmesi kararlaştırıldı. Merakla beklenen il delegeleri de dikkat çekiciydi. İl delegelerine bir önceki dönem ilçe başkan adayı olan ve halen CHP’de Grup Başkanvekilliği yapan Mustafa İngenç dahil hiçbir belediye meclis üyesine yer verilmedi.
 Yönetimde de genç ve dinamik isimlere yer verilmesi dikkat çekti. 

Efsane olma yolunda
Büyük Birlik Partisi hafta sonu kongresini gerçekleştirdi.
 Tek adayla gidilen kongrede Hasan Eminoğlu yeniden İlçe Başkanı oldu. 
Parti kurulduğundan bu yana Karasu’daki İlçe Başkanlığı’nı yürüten Eminoğlu “Bu kez son defa” dedi. 
Eminoğlu’nun kongresine geçen dönem de BBP’den aday olan eski Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu katıldı. Ancak belediye meclis üye adaylarından katılmayanlar olduğu gözlerden kaçmadı.

İsen’in kızı profesör oldu
AKP eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı eski Genel Sekreteri Mustafa İsen’in kızı Tuba Durmuş profesör oldu. Sevincini sosyal medya hesabından paylaşan İsen, “Kızımız Tuba Durmuş bugün profesör oldu. İnşallah bu ünvanla hayırlı hizmetler yapar. Allah bu gururu herkese yaşatsın” diye yazdı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 17:34
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
hacı yakupoğlu
hacı yakupoğlu - 7 ay Önce

ayhan sefer üstüne bakanlık vermediler gurur yaptı ayrıldı muhtar bile olamayacak farkında değil

SIRADAKİ HABER