“Günde 50 bin kit üreteceğiz”

PERDE ARKASI'nda bugün: “Günde 50 bin kit üreteceğiz” - Sokağa çıkma yasağını değerlendirdi - Dokumacı’dan duygusal paylaşım 

“Günde 50 bin kit üreteceğiz”

“Günde 50 bin kit üreteceğiz”
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi’nin Kovid-19 virüsüne karşı kit üretmesi üzerine sosyal medya üzerinden tebrikte bulundu. Birlikte başaracağız hastagi ile paylaşımda bulunan Başkan Yüce, “Koronavirüsle mücadelede Türkiye'deki ilk test kitini üreten Sakarya Üniversitesi tebrik ediyorum. Günde 50 bin kit üretebileceğiz. #BizBizeYeterizTürkiyem #BirlikteBasaracagiz” dedi.

Sokağa çıkma yasağını değerlendirdi
Geçtiğimiz hafta sonu İçişleri Bakanlığı tarafından hafta sonu 30 Büyükşehir ve Zonguldak ilinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Önceki gün Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusa seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararlarla ilgili açıklamalarda bulunurken bu hafta sonu da yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini söyledi. Bunun üzerine İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şu notu düştü; “Bilim insanları Kovid-19’un bulaşmak için haftasonlarını tercih ettiğini keşfetmiş. Bu açıdan bakıldığında alınan tedbirlerin gayet yerinde olduğunu düşünüyorum.” 

Dokumacı’dan duygusal paylaşım 
Atatürk ilkokulunun yıkılıp yerine otopark yapılmasıyla ilgili okul yıllarına ait fotoğrafı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan İyi Parti Adapazarı İlçe Başkanı Avukat Serdip Dokumacı, “Atatürk İlkokulu/Hani yıkılıp otopark yapılmak istenen/Önlüklerimiz siyah, hayallerimiz bembeyaz/Sayımız çok ama mutluyuz/Akif Bayrak öğretmenimiz/Hepimiz bir yerlerdeyiz, bazılarımız ise aramızda değil. Yıkık şehrin evlatları/Bu arada şayet okulumuz bir gün yıkılacak olsa bile adı ve tarihi yaşayacaktır yeni yerinde efsane ilkokuluna selam olsun kara önlüklülere” ifadelerini kullandı. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER