Güneyden Isır’a destek

PERDE ARKASI'nda bugün: Güneyden Isır’a destek - Yüce’den Koludra ’ya tepki  - CHP kongresinde divana başkanlık edecek - Övün’ü tebrik etti  - Eski Bakan söyleşiye geliyor - SAKE Kars’ta yüzleri güldürdü - Sarıbıyık sohbeti seviyor

Güneyden Isır’a destek

Güneyden Isır’a destek
CHP Sakarya İl Kongresi Cumartesi günü yapılacak. Şuana kadar il başkanlığı için adaylığını açıklayan Reyhan Şahin, Ecevit Keleş ve Erdoğan Isır, delegelerle yakın temas içinde. 
Dördüncü aday olarak isime geçen İhsan Mahmutoğlu’ndan ise aday olduğu yönünde şuana kadar net bir açıklama yapılmadı.
Öte yandan, kongreye sayılı günler kala delegeler de taraflarını belli etmeye başladı. Özellikle güney ilçe delegelerinden mevcut il başkanı Erdoğan Isır için destek açıklamaları bir bir patlıyor.
Pamukova CHP Örgütü dün Isır’a destek verdiğini açıkladı. Öğlenden sonra ise Isır’a bir destek açıklaması daha, Taraklı’dan geldi.
CHP Taraklı İlçe Başkanı Kadir Güneş CHP Sakarya İl kongresinde İl Başkan adaylarına başarılar dilediğini ifade ederek “Delegelerimiz partimizin başarısının Erdoğan Isır ile daha da yukarılara çıkaracağına inandığı görüşündeler. Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum “ diyerek desteklerini açıkladı.

Yüce’den Koludra ’ya tepki 
Büyükşehir Belediyesi şubat ayı meclis toplantısı geçtiğimiz pazartesi günü Ekrem Yüce başkanlığında 48 gündem maddesinin karara bağlanması adına büyükşehir meclis salonunda gerçekleşti. Maddelerin karara bağlanmadan önce gerçekleşen gündem dışı konuşmalarda öncelikli olarak MHP Grup Başkanvekili Erbay Kayatürk söz hakkı alarak sorunları dile getirdi. Kayatürk ’ün ardından gündem dışı konuşmak için söz alan CHP Grup Başkanvekili Şaban Koludra 20 dakikadan fazla konuşunca mecliste gerginlik yaşandı. Başkan Yüce, CHP’li Koludra’nın konuşmasının ardından cevaben, “AKP Grup sözcümle bu şekilde konuşamazsın. Bu mecliste kavga olmayacak. Kardeşlik olacaktır” dedi. 


CHP kongresinde divana başkanlık edecek
15 şubatta Atatürk kapalı sporda gerçekleşecek olan Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresinde çalışmalar son hızıyla devam ediliyor. 
Edinilen bilgiye göre gerçekleşecek il kongresinde divan başkanı belli oldu. Buna göre CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl gerçekleşecek il kongresinde divan başkanlığını yürütecek. 

Övün’ü tebrik etti 
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi adayı olarak girdiği seçimde Pamukova Belediye Başkanı seçilen Güven Övün geçtiğimiz günlerde AKP’ye geçti. Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, büyükşehir belediyesinin şubat ayı meclis toplantısında AKP koltuğunda yerini alırken gündem dışı konuşmaların arasında Başkan Ekrem Yüce araya girerek Güven Övün’ü tebrik etti. 
Övün’ün AKP’ye geçmesiyle birlikte büyükşehir belediyesinde AKP meclis üye sayısı ise 58 oldu. 

Eski Bakan söyleşiye geliyor
Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri seçkin programlarla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Prof. Dr. Nabi Avcı, sevenleriyle buluşacak. Aynı zamanda eserlerini de imzalayacak olan Avcı’nın “Enformatik Cehaletten Enformatik Zır Cehalete” söyleşisi, bugün 19.00’da Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek.

SAKE Kars’ta yüzleri güldürdü
Arama Kurtarma konuları haricinde sosyal sorumluluk konularına da duyarlılık gösteren Sakarya Arama Kurtarma Ekibi (SAKE) üyelerinin Kars Akkaya Boyuntaş İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencilerine kırtasiye yardımı yüzleri güldürdü.
SAKE tarafından yapılan kırtasiye yardımına teşekkür eden Hendekli Okul Müdürü Burhan Atik, Memleketim Hendek’ten gelen kırtasiye desteği Öğrencilerimizi çok mutlu ederken beni de gururlandırdı. Destekleri için tüm SAKE gönüllülerine teşekkür ediyorum diye konuştu.
Boyuntaş Ortaokulu web sayfası ve Sosyal medya hesaplarından yapılan kırtasiye malzemeleri sürprizine teşekkür eden Öğrenci ve Öğretmenler “(SAKE) Sakarya Arama Kurtarma Ekibi'ne Öğrencilerimize göndermiş olduğu kırtasiye malzemeleri hediyeleri için teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sarıbıyık sohbeti seviyor
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü  Mehmet Sarıbıyık’ın öğrencilerle kurduğu iletişim dikkatlerden kaçmıyor.
Sarıbıyık, her fırsatta öğrencilerle bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinliyor, gönüllerini alıyor.
Son olarak  Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, üniversitedeki öğrenci topluluklarının başkanları ile bir araya geldiği toplantıda; Tecrübelerini aktardı, Öğrencilerle güçlü iletişime vurgu yapıldı, Talep ve öneriler alındı, Sorular tek tek cevaplandı.
Toplantıda yapılan ikili sohbetler dikkatlerden kaçmadı.

Pistil, SAÜ’de ulaşımı anlattı
Büyükşehir Belediyesi eski Ulaşım Daire Başkanı Fatih Pistil, önceki Sakarya Üniversitesinin konuğu oldu. 
Sakarya Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencileriyle bir araya gelen Pistil, Kentsel Sorunların Yönetimi Dersine katıldı. Pistil burada ulaşım konusu hakkında öğrencileri bilgilendirdi. 
Pistil konuşmasında, trafik yoğunluğunun azaltılması için çözümün toplu taşıma olduğunu vurguladı.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER