Gürses salonu terk etti

AKM’nin kiralama ihalesi dün ikinci kez tekrar yapıldı. Canlı olarak yayınlan ihaleye basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi

Gürses salonu terk etti

BELPAŞ Genel Müdürü Nihat Seymen, ihale öncesi 7 firmanın şartname aldığını fakat ihaleye 2 firmanın katıldığını söyledi.
Firmalar açık arttırmadaki tekliflerini ufak meblağlarda yapınca BELPAŞ Genel Müdürü Nihat Seymen, firma sahiplerine teklif artırımlarıyla ilgili uyarıda bulundu.
Kıran kırana geçen ihalede teklifler Bin’er TL olarak arttırılmaya başlandı.
EURO İNTEM Sahibi İsmail Gürses’in gerginliği yüzünden okunurken, rakibi Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ’in temsilcilerinin sakin tavırları dikkat çekti.
65 Bin TL’ye kadar yükselen fiyatın ardından ihaleye 10 dakika ara verildi. Aranın ardından ilk teklifi yapan İsmail Gürses, teklifini kapalı zarfla komisyona vererek, ihaleden çekildiğini açıkladı. Gürses, salonu kızgın bir şekilde terk etti.

Herkes Vali Coş’u izledi

Motosiklet eğitimini başarıyla tamamlayan Polislerin sertifikalarını aldıkları tören, renkli görüntülere sahne oldu.
Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da törene katılan isimler arasındaydı.
Sertifika töreninin yanı sıra motosikletlerle yapılan geçit töreni ve Kenan Sofuoğlu’nun gösterisi izleyenleri büyüledi.
Töreninin ardından ise Vali Hüseyin Avni Coş rüzgarı esti. Kaskını takan Coş, motosikletle caddede tur attı.
Meraklı gözler arasında turunu tamamlayan Coş, motosikletten iner inmez de yaptığı espriyle güldürdü.
Polisleri kast eden Coş, “Onlar kadar olmasa da biz de biliyoruz kullanmasını. Ehliyetimiz de var. Sonra gazeteciler ehliyeti olmadan motosiklet kullandı diye yazmasınlar” şeklinde konuştu.

CHP’de gözler örgütlere çevrildi
Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde CHP örgütündeki çatlaklar çeşitli kulislere neden oldu.
Bu kulisler MHP’yle birlikte belirlenen çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ilimize gerçekleştirdiği ziyarette gün yüzüne çıktı.
Baştan beri İhsanoğlu’nu benimsemeyen CHP’lilerin asıl sorununun parti içi anlaşmazlıklar olduğu birçok isim tarafından dile getirildi.
Öyle ki ziyaret gününde göze çarpan en önemli ayrıntı Milletvekili Engin Özkoç’un partililerden bağımsız olarak İhsanoğlu’nun yanında bulunması oldu.
Özkoç’un bu tavrının yanı sıra partililerin de hem milletvekillerini hem de CHP’ yi tam olarak benimsemesi bariz bir şekilde kendini gösterdi.
Birçok ilçe örgütü gerçekleştirilen programların hiçbirine katılmadı, katılanlar kendini geri planda tuttu.
10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi gözler şimdi CHP örgütlerinde.
Kendi kimliğine bir türlü ulaşamayan CHP İl Örgütü’nün yönetimi dahil tüm ilçe örgütlerine bir an önce el atmazsa, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin geçtiğimiz aylarda yapılan yerel seçimlerden pek de farklı olmayacağı konuşuluyor.

Belediyede son hazırlıklar

Mahalle iftarlarına yarın başlayacak olan Adapazarı Belediyesi’nde son hazırlıklar yapılıyor. Belediye, bu yıl iftar formatını değiştirdi. İlçe genelinde Ramazan ayı boyunca beş farklı mahallede iftar programı düzenlenecek.
İftar programlarında Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli de hazır bulunacak. İlk iftar ise yarın Korucuk Mahallesi’nde olacak.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE