HAK-İŞ'ten kısa film yarışması

HAK-İŞ’in “Kısa Film Uzun İş” sloganıyla başlattığı kısa film yarışmasının bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek

HAK-İŞ'ten kısa film yarışması

Başvurular, 30 Eylül tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmanın bu yılki özel temasını ise “Emek” oluşturuyor.
Kurmaca, belgesel ve animasyon dalında 10 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmada her üç kategori için de ortak birinci, ikinci ve üçüncü çalışmalar seçilecek.
Yarışmada birinci olan filme 10 bin, ikinci olan filme 5 bin, üçüncü olan filme ise 2 bin 500 TL ödül verilecek.
Özel ödül ise 2 bin 500 TL ile ödüllendirilecek.
Kısa film yarışmasına başvurular, posta yoluyla HAK-İŞ Genel Merkezi’ne yapılacak.
Ödüle değer bulunan sanatçı, yapım ve destekçiler, 22 Ekim tarihinde HAK-İŞ Konfederasyonu’nun 39’ncu Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek bir törenle ödüllerini alacak.

MHP gözler ilçelere çevrildi

MHP’de istifa eden teşkilatlara atamaların yapılmasının ardından gözler değişimin yapılacağı diğer ilçe teşkilatlarına çevrildi.
Karasu ve Kocaali’nin yanı sıra Akyazı, Geyve, Kaynarca, Pamukova gibi teşkilatlarda da revizyon yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Hendek’te ise ilçe başkanlığı görevini belediye başkan adayı olan Turgut Babaoğlu devralacak.
Bazı ilçe teşkilatlarının il yönetiminin aldığı revizyon kararına uymak istemediği de kulislerde konuşuluyor.

Pollmark anket yapıyor

10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde anket firmaları çalışmaya başladı. Pollmark anket şirketi hafta başından beri 6 büyük ilçede anket çalışmalarını sürdürüyor.
Bay ve bayan anketörlerle birlikte özellikle ilçelerin pazarının kurulduğu günleri tercih eden Pollmark anketinde vatandaşlara 11 farklı soru yöneltiliyor.

Vatandaşlara kimin Cumhurbaşkanı olmasını istediği başta olmak üzere, 30 Mart yerel seçimlerinde hangi partiye oy verdiği, 5 partinin ortak adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu’na bakış açısı, Nasıl bir Cumhurbaşkanı görmek istedikleri, Cumhurbaşkanlarından beklentileri ve şehirlerinde yaşanan en büyük sıkıntılarının ne olduğu gibi sorular soruldu.

Anket firması görevlileri, bayanlara ve erkeklere farklı sorular hazırlandığını ifade ederek, önümüzdeki günlerde anketin diğer ilçelerde devam edeceğini belirtti.


Öz güreşe merak saldı
Öz Orman İş Sendikası Şube Başkanı Adem Öz, güreşe merak sardı. Hendek’te kariyerinde devam eden güreşçi Ahmet Kavakçı ile birlikte derslere başlayan Öz, önceki akşam sahura kadar güreş dersi aldı. Fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan paylaşan Öz’ü takipçileri adeta yorum bombardımanına tuttular.
Güreşçi Ahmet Kavakçı ise, “Çıraklar iddialı kasnağı sıkalım dedik birincilik ödülü karpuz:)” yazarken, Adem Öz ise, “Ahmet Kavakçı ya hayda bre pehlivan dedik. Mekanları dar olsa da mücadeleler kıran kırana” yazdı. Gecede güreş antrenmanının ödülünün karpuz olduğu öğrenildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE