Hendek’te gerilim sürüyor

PERDE ARKASI'nda bugün... Hendek’te gerilim sürüyor... Üstün’ün telefonlarını açmıyorlar... Tever grip oldu... Başkan Gündoğdu, 6 ayı değerlendirecek... Erenlerde değişim sürüyor... Rektör Savaşan’ın zor anları... Personel diken üstünde

Hendek’te gerilim sürüyor

Hendek’te gerilim sürüyor
Son seçimde BBP’den Hendek Belediye Başkanlığı’na seçilen Turgut Babaoğlu geçen hafta sonu belediyede 100’ün üzerindeki personelin görev yerlerini değiştirdi. Görev yerleri değişenler arasından son yerel seçimde Babaoğlu’na destek veren personel de bulunuyordu. Değişimlerin ardından iki müdür arasında kavga yaşanmış ve taraflarından biri darp raporu almıştı.
Bu kavganın ardından ise belediyede sular durulmadığı öğrenildi. Babaoğlu’na yakın isimlerin belediye personelini dolaşarak, “Artık devir değişti. Bizimle çalışmak istemeyenler çekip gitsin” şeklinde konuşması gerilimi arttırdı. Mecliste çoğunluğa sahip olmayan Babaoğlu’na AKP ve MHP teşkilatlarından da büyük tepki geldiği belirtildi. 

Üstün’ün telefonlarını açmıyorlar
AKP’den istifa ederek Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket eden eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, ilçelerde örgütlenme için çalışma başlattı. Kulislerde AKP’nin eski kurucu ilçe başkan ve yöneticilerini arayan Üstün’e teşkilat başkanları tarafından olumsuz yanıt geldiği öğrenildi. AKP’liler partilerinden ayrılan Üstün’e olan tepkilerini telefonlarını açmayarak gösterdiği öğrenildi. Bu arada Davutoğlu ekibinin Karasu, Hendek ve Pamukova’daki eski partililerle dirsek temasında olduğu öğrenildi.


Tever grip oldu
AKP İl Başkanı Yunus Tever, gribe yakalandı. Doktorlar tarafından istirahat etmesini önerilen Tever’e ilaç tedavisine başlandı. Çevresinin istirahat etmesi yönündeki önerilerine rağmen parti çalışmalarına katılan Tever, bir yandan da teşkilat binasında ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor.


Başkan Gündoğdu, 6 ayı değerlendirecek
Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, önümüzdeki günlerde göreve geldiği günden itibaren yapılan icraatları aktarmak ve belediye hakkında bilgilendirme de bulunmak üzere bir toplantı yapmaya hazırlanıyor.
Gelen bilgilere göre bu toplantı, vatandaşlara da açık olacak. Yapılacak olan toplantı ile ilgili hazırlıklar sürerken, ne zaman ve nerede olacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.

Erenler'de değişim sürüyor
Erenler Belediyesi kadrolarında değişimler devam ediyor. Gelen bilgilere göre bu değişimin önümüzdeki günler de de devam edeceği ifade ediliyor. 
Daha önceden Erenler Belediyesi’nde Zabıta Müdürü değişmiş, ardından Kültür Sosyal İşler Müdürü alınarak Başkan Yardımcısı Rahmi Şengül’ün yakını Ramis Şengül atanmıştı.
Diğer yandan Erenler Belediyesi’nde Temizlik işleri Müdürü olarak görev yapan Ulaş Ekin’in görevden alınarak İşletme ve İştirakler Müdürü olarak görevlendirildi

Rektör Savaşan’ın zor anları
SAÜ Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından, bu sene Türkçe eğitimi alacak uluslararası öğrenciler için oryantasyon programı düzenlendi. Program sonrası tüm yabancı öğrencilere aşure ikramında bulundu.
Aşureler ikramı sırasında SAÜ Rektörü Prof.Dr. Fatih Savaşan, yabancı öğrencilerin ilgi odağı oldu.
Yabancı öğrenciler rektörle selfi çekmek için yarışırken, Rektör zaman zaman zorlandı.


Personel diken üstünde
17 Ağustos’ta ağır hasar almasına rağmen halen Erenler Kaymakamlığı olarak hizmet veren binada, kaymakamlık personeli diken üstünde oturuyor.
Geçtiğimiz günlerde meydana gelen  5,8 şiddetindeki Silivri depreminin ardından, personel binaya girmekten çekiniyor.
Tüm kaymakamlık çalışanlarının ailelerinin de bu konuda rahatsız olduğu ileri sürülüyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER