Hendek’te yemek polemiği

PERDE ARKASI'nda bugün: Hendek’te yemek polemiği - Küçük harekete geçti - Yüce ve protokol yoktu - Toçoğlu’ndan film tavsiyesi - Bülbül il oluşumuzu böyle kutladı - Özkoç böyle cevap verdi - Atabek, başörtüsü konusunu ele aldı

Hendek’te yemek polemiği

Hendek’te yemek polemiği
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere verilen yemeğin ardından yaşananlar tartışmaları beraberinde getirdi.  Edinilen bilgilere göre  24 Kasım Öğretmen günü çelenk töreninde, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, ilçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan ile bir araya gelerek, düzenleyecekleri öğretmenler günü yemeğine açık davette bulundu.
Babaoğlu ve Doğan tarafından yapılan görüşmede yemekle ilgili olarak  İlçe Milli eğitim Müdürlüğünün yardımcı olması, okul müdürleri aracılığıyla, öğretmenlerin davet edilmesi istendi.
Ancak olanlar bundan sonra oldu. 
Düzenlenen yemeğe bazı okullardan katılım olurken, bazı okullardan ise katılım olmadı. 
Öğretmenleri ilgilendiren ve Hendek Kaymakamının katıldığı bu yemekle ilgili Milli Eğitimin işbirliğinde yapılmasına rağmen, aksaklığın nedeni aranmaya başladı. 
Geçmişte yemeğe katılım için seferberlik ilan edenlerin kasıtlı bir şekilde belediyenin daveti noktasında yanlış ve eksik bilgi verdiği yemeğin yapılacağı yerin ve tarihin kasıtlı olarak yanlış duyulduğu konuşulduğu ilçede konuşulmaya başladı.
Akıllara ise “Acaba belediye ile öğretmenleri karşı karşıya getirmek için operasyon mu yapılıyor” sorusu geldi.
Şimdi herkesin merak ettiği şu.  Hendek Belediye Başkanı tarafından tüm okullara her türlü destek sağlanırken, böyle bir davette geçmişteki gibi ilginin fazla olmamasının nedeni…

Küçük harekete geçti
Siyasi partilerde kongre hareketliliğine MHP’de katıldı. 
MHP il Başkanı  Ahmet Ziya Akar, kongre takviminin açıklanmadığını ifade ederken, il başkanlığı için, ilçe başkanlığı sırasında istifa ederek Adapazarı Belediye Başkanlığına aday adayı olarak çıkmış, ardından ilçe yönetiminin belirlediği ilçe başkanının yerine genel merkezden atama olunca, araya soğukluk girmişti.
Kendine destek verenlerle beraber bir süre sessizliğe bürünen İsmail Küçük, geçtiğimiz günlerde il başkanlığına talip olduğunu açıkladı. 
Bakalım bu açıklamanın ardından süreç nasıl ilerleyecek.

Yüce ve protokol yoktu
Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ilk belediye başkanı Aziz Duran’ın ablası dün Mecidiye Camiinde, ikindi namazı sonrası toprağa verildi.
Cenaze töreninde Ekrem Yüce, protokol üyeleri, belediye personeli ve AKP’li yöneticilerden kimsenin katılmadığı gözlendi.

Toçoğlu’ndan film tavsiyesi
Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Zeki Toçoğlu, önceki gün sosyal medya üzerinden  takipçilerine sinema filmi tavsiyesinde bulundu.
Toçoğlu twitter hesabında, “ Bugün Al Pacino ve Robert De Niro’nun başrolünde oynadığı “The Irishman” filmini izledim. 3.5 saat süren bu sanat yapımında iki büyük oyuncu da olağanüstü bir performans sergilemiş” diye yazdı

Bülbül il oluşumuzu böyle kutladı
MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili M.Levnet Bülbül, sosyal medya hesabı üzerinden Sakarya’nın il oluşunun kutladı. 
Bülbül twitter hesabı üzerinden yaptığı kutlamada, “Sakarya Doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle, Osmanlı bakiyesi Balkanlardan, Kafkaslardan, yurt içinden, birçok yerden insanın akraba olduğu, etle tırnak olduğu bir vilayettir.
Birlikte Türk Milleti olmanın en güzel örneğini teşkil eden Sakarya’mızın bugün İl oluşunun 65. yıldönümüdür.
Sakarya’mızın İl oluşunun 65. yıldönümünü kutluyor, bu vesileyle 1 Aralık 1954’ten bu zamana şehrimize emeği ve hizmeti geçenleri şükranla yâd ediyor, tüm hemşehrilerimi en içten dileklerimle selamlıyorum.  Bir Başkadır Benim Memleketim!” ifadelerini kullandı.

Özkoç böyle cevap verdi
CHP'nin iki tepe yöneticisi Engin Özkoç ile Tuncay Özkan'ın bir asansör şirketi için CHP'li belediyeleri dolaştığını ortaya koyan haber büyük ses getirdi. 
İddiaları yanıtlayan CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, haberle ilgili itiraf gibi bir açıklamada bulundu. Türkücü İzzet Yıldızhan'ın da ortakları arasında olduğu AND şirketinin yöneticisi eski CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin için "İl başkanımız bu işten anlayan adam" diyen Özkoç, CHP'li belediyelerle asansör için görüştüklerini doğruladı..
Özkoç bu ziyaretle ilgili "Rantla ne ilgisi var? Bizim rantla işimiz olmaz. Belediyeleri ziyaret ederek ortak projelerle ilgili çalıştık. Bu ortak projelerle ilgili bilgi verdik. Söz konusu haberde yer alan fotoğraf da bu kapsamda yapılan bir ziyaret” dediği öğrenildi

Atabek, başörtüsü konusunu ele aldı
AKP Hendek İlçe Danışma Meclisi toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti. Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans salonunda gerçekleşen AKP  İlçe Danışma Meclisi Toplantısına Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AKP İl Başkanı Yunus Tever, İl Yönetimi, AKP İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, İlçe Yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, eski İlçe Başkanları, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.
Atabek, burada partililere seslendi. 
Atabek’in konuşmasının ağırlığını başörtüsü ile ilgili verdikleri mücadele oluşturdu.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 13:33
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER