İhsanoğlu'nun programından notlar

MHP ve CHP’nin çatı adayı olarak belirlediği Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ilimize gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu

İhsanoğlu'nun programından notlar

TEM Otoyolu Adapazarı gişelerinden karşılamaya partililerin gereken ilgiyi göstermediği görüldü.
*MHP ve CHP’li yöneticiler arasındaki koordinasyon eksikliği zaman zaman gergin anların yaşanmasına neden oldu.
*İhsanoğlu’nun SESOB’u ziyareti sırasında CHP Milletvekili Engin Özkoç’un Başkan Alişan’ı kast ederek, ‘Efendim sizi buraya 24 yıldır görev yapan birlik başkanımızdan tavsiyeler almaya getirdik. Kendisi seçim işlerinden iyi anlar’ sözleri herkesi güldürdü.
*Özellikle iftar sonrası gerçekleştirilen programlarda CHP’lilerin birçoğunun geri planda kaldığı görüldü.
*MHP İl Başkanı Levent Bülbül’ün organizasyonda herhangi bir aksaklık olmaması için özel çaba sarf etmesi dikkatlerden kaçmadı.
*MHP’liler programda Milletvekili Münir Kutluata’nın öncülüğünde hareket ederken, CHP’de Milletvekili Engin Özkoç’un tek başına olması dikkat çekti. Bu durumun Özkoç’un kendi tercihi mi yoksa partililerin ilgisizliğinden ötürü mü kaynaklandığı ise bilinmiyor.
*İftar programı sonrası şehir merkezine gelen İhsanoğlu Çark Caddesi ve Atatürk Bulvarı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.
*Cadde boyunca yoğun ilgiyle karşılanan İhsanoğlu vatandaşlarla fotoğraf çekilmek için sık sık mola vermek zorunda kaldı.
*Çark Caddesi’nde yapılan tur sırasında vatandaşlar ile selamlaşan İhsanoğlu ile caddede gezen bir genç arasında yaşanan diyalog gözlerden kaçmadı.
*Seçim turu yapan İhsanoğlu’na seslenen Genç, “Hocam size çok saygımız var ama oyumuz Başbakan’a. Sizi orda görmek istemezdik, yanlış çatıdan geldiniz. Sizi seviyoruz onda sıkıntı yok ama başbakanımız farklı” derken İhsanoğlu ise gence “Ben bütün milletin temsilcisiyim” diye cevap verdi.
*Atatürk Bulvarı’ndaki kültür derneklerini ziyaret eden İhsanoğlu Rizeliler Derneği standında çay molası verdi.
*İhsanoğlu yoğun programının ardından geç saatlerde İstanbul’a gitmek üzere ilimizden ayrıldı.

 

İftar trafiği bunalttı

Ramazan Ayı, şehirde sakin bir şekilde geçerken iftara yakın saatlerde oluşan trafik vatandaşları çileden çıkartıyor.
Özellikle 1.geçit ve şehir merkezinde araçlar trafikte uzun kuyruklar oluşturuyor. Orucun da etkisiyle zaman zaman şoförler arasında gerilim dolu anlar yaşanıyor.
İftar vakti artan stres nedeniyle vatandaşlar araba kullanmak istemediklerini belirterek, ‘İftara yetişme stresi dolayısıyla herkes tehlikeli bir şekilde araba kullanıyor. Bazen kavga bile oluyor. Dikkatli olunması lazım” diye dert yanıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE