Işıksu Paris’te ne yaptı?

PERDE ARKASI'nda bugün: Işıksu Paris’te ne yaptı? - Gelecek Partisinde oylama tamam - Bakır gitti, Yılmaz geldi - Komisyon seçimi gerginliğe neden oldu

Işıksu Paris’te ne yaptı?

Işıksu Paris’te ne yaptı?
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Uluslararası İdealkent Ödülleri Töreni’nde “Çocuk Dostu Kent” ödülüne layık görülen, Adapazarı “ Çocuk Hakları Sokağı” projesi için Paris'e gitmişti.
Ödül töreninin ardından Başkan Işıksu soluğu Eyfel Kulesinin önünde aldı. Adapazarı sevgisi ile hep ön plana çıkan Işıksu, burada da boş durmadı. 
Başkan Işıksu, burada bölgede bulunanlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Işıksu Afrika kökenli bir gence Türkçe "Adapazarı'nı çok seviyoruz" sloganını söylettiği öğrenildi.

Gelecek Partisinde oylama tamam
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kurucu Genel Başkanı olduğu Gelecek Partisi'nin bazı illerde yaptığı il başkanlığı atamalarının ardından Sakarya’da da konuyla ilgili olarak partililer ile toplantı düzenlendi.
Ramada Otel’de  düzenlenen istişare toplantısına Gelecek Partisi Teşkilatlandırma'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı, Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Nuray Sağıroğlu, Dostlar Platformu üyelerinden Ender Serbes ve diğer gönüllüler katıldı.
Konuşmaların ardından Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığı ile ilgili adayların oylamasına geçildi.
Oylamalar dağıtılan kağıt pusulalarına ikişer ismin yazılması ile başladı. Oylamayı yapanlar il başkanı olmasını istedikleri adayları Yamalı’ya teslim etti.
Oylama sonucu il başkanlığına en yakın isimin Ender Serbes olduğu ileri sürüldü.
Ancak kesin sonucun Çarsamba ve Perşembe günü netleşeceği öğrenildi.

Bakır gitti, Yılmaz geldi
Akyazı’nın önemli camilerinden biri olan Merkez Çarşı Cami (Baraka) İmam Hatibi Abdurahman Bakır’ın emekliye ayrılması sonucu boşalan göreve atanan Yasin Yılmaz atandı.
Meslekte 10 yılını dolduran Baraka caminin yeni İmam Hatibi Yasin Yılmaz, bu göreve gelmeden önce Akyazı’nın Taşburun Mahallesi Yıldıztepe Caminde İmam Hatip olarak görev yapıyordu. 

Komisyon seçimi gerginliğe neden oldu
Bu yılın ilk belediye meclis toplantıları, Denetim komisyonu seçimleri sıkıntılara neden oluyor. 
Bu seçimlerde zaman zaman meclislerde gerginliğe bile neden oluyor. Karasu meclisinde bu konuda meclis üyeleri sayısının artırılması ile çözümlenirken, Kocaali’de Denetim Komisyonu seçimlerdi mecliste tansiyonu yükseltmişti.
Mecliste komisyon üyeleri seçimlerinden tansiyonunun yükseldiği diğer bir ilçe ise yine kuzeyden.
Gelen iddialara göre, geçtiğimiz günlerde yapılan meclis toplantısında, MHP’li meclis üyeleri arasında fikir ayrılığı oluşmuş.
İddialar şöyle, yapılan meclis toplantısı öncesi bu belediyenin MHP’li meclis üyeleri aralarında bir komisyon üyesi için isim belirler.
Meclis öncesi bu isim üzerine uzlaşan MHP’li grup yapılan seçimlerinden ardından şok oldu.
Sonuçlara göre, Denetim Komisyonuna MHP’li meclis üyesi yer aldı. Ancak, bu isimin gruptan başkan bir üyenin olduğu ortaya çıktı. 
Meclis aritmetiğine göre, hesaplar yapıldı. Ancak bu sonuç tansiyonu yükselti.  Ardından olay partinin ilçe teşkilatına yansıdı.
Bakalım önümüzdeki günlerde, bu gelişme nasıl sonuçlanacak

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21