İttifakta sıkıntı mı var?

PERDE ARKASI'nda bugün: Serbes tepki gösterdi-Rektör’den İletişim öğrencilerine cevap-Muhtarlar Külliyeye gidecekler!-Akşener Tank Paleti konuştu-İttifakta sıkıntımı var?

İttifakta sıkıntı mı var?

Serbes tepki gösterdi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Parti’nin açıklanması ile Ayhan Sefer Üstün’ünistifa etmesinin ardından istifa dilekçesini veren Ender Serbes, ulusal medyaya kızdı. Serbes bu durum üzerine sosyal medya üzerinden açıklamada bulundu.

Serbes, “Bu ülkeye bir dönem Başbakanlık yapmış Sn. Ahmet_Davutoğlu ’nun açıklamalarını ve kurduğu Gelecek Parti’yi ulusal medyada nerdeyse hiç göremiyoruz. Halbuki hür medya bir ülkenin bağışıklık sistemi gibidir. Yönetimi zinde tutar. Kısıtlandığında ise önce hasta eder sonra mefta...” diyerek tepki gösterdi.

Rektör’den İletişim öğrencilerine cevap

Sakarya Üniversitesi İletişim fakültesi öğrencilerinin yaklaşık 5 yıldır muzdarip ve mağdur olduğu konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan bir tweet üzerinden açıklama yaptı. Savaşan “ Keşke her şey siz değerli öğrencilerimizin zekice, dahi ve haklı mesajlarına beğeni atmak kadar kolay olsaydı! Mekansal sıkışıklıktan en fazla muzdarip olan İletişim fakültemiz. İlk fırsatta, köklü çözüm. Keşke vade verebilseydim.” dedi. Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan’ın bu açıklamasından sonra en başta iletişim fakültesi öğrencileri olmak üzere birçok kişi bu konuda eyleme geçti.

Sakarya üniversitesi İletişim fakültesi binasının yetersiz görülmesi sonucunda yeni bir fakülte, yeni bir bina çözümü 2010-2017 dönemi rektörü Muzaffer Elmas tarafından onaylanmış aynı zamanda ödenekte çıkmıştı. 2018 yılında devletin ödeneklere kısıtlama getirmesi sonucunda iletişim fakültesi öğrencilerinin yeni bir bina, yeni bir fakülte hayalleri askıya alınmış oldu.

Muhtarlar Külliyeye gidecekler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Ocak 2020’de külliyede ağırlayacağı muhtarlar arasında Ferizli İlçemiz’den de 4 muhtar yer alacak.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek olan toplantıya Ferizli’den Yenimahalle Muhtarı Necati Bekar, Sinanoğlu Muhtarı Yaşar Bakırtaş, İnönü Mahallesi Muhtarı  Tayfun Ülker, Ağacık Mahalle Muhtarı Necati Korhan katılacak.

Akşener Tank Paleti konuştu

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk Televizyonunda Teke Tek Özel programının canlı yayın konuğu oldu. Akşener, fabrikayla ilgili ortaya atılan gerekçeler için “Buna kargalar bile güler” dedi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır da stüdyoda misafir olarak Akşener'e eşlik etti.

Fatih Altaylı’nın sorularını cevaplandıran Meral Akşener canlı yayında Tank Palet Fabrikasını gündeme taşıdı.

BMC'yi satın alan kişi ayrıca bir fabrika yapmak üzere Sakarya'nın Karasu diye hatırlıyorum sayın Erdoğan'ın temelini attığını fabrika var. Bizim Sakarya milletvekilimiz Ümit Dikbayır bu konuyu çok iyi bilen bir arkadaşımız.  Bu konuda grup olarak çok ciddi bir çalışma yapıyoruz” dedi.

İttifakta sıkıntımı var?

AKP Genel Merkezde MHP ile Cumhur ittifakı’nın kurulmasına katkısı ve olumsuz etkilerini incelemeye aşladığı söyleniyor.Öte yandan  MHP  Genel Merkezinde de ittifaka yönelik aykırı seslerin yükseldiği iddia ediliyor.Mevcut ittifakın MHP tabanında sıkıntılara neden olduğu, ittifakla ilgili şikayetlerin milletvekillerini zor durumda bıraktığı belirtiliyor.  Her iki parti  Genel Merkezinde  yaşanan bu gelişmeler  duyumlara göre, ilimizde de  etkisini gösterdiği söyleniyor.Bu konuda  her iki partinin de bazı kesimlerin sıkıntı yaşadığı ve tabanda gerilmeler yaşandığı ileri sürülüyor

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER