Kabacan esnafa seslendi 

PERDE ARKASI'nda bugün: Kabacan esnafa seslendi - Özkoç’tan ekonomik destek talebi - Yüce vatandaşa seslendi 

Kabacan esnafa seslendi 

Kabacan esnafa seslendi 

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada ve ülkemizde sıkı tedbirler alınmaya devam ederken Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan’da sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak esnafa seslendi. Kabacan paylaşımda; “Değerli esnaf arkadaşlarım! Nasılsa sebze, meyvede seçme yok diye müşterilerimize çürük mal vermeyin. Bu ortamda müşterilerimizin esnafına güvenmesini sağlayalım bu krizi fırsata çevirelim. Unutmayın! Hepimiz bir müşteriyiz nasıl davranılmasını istiyorsak öyle davranalım” ifadelerini kullandı. 

Özkoç’tan ekonomik destek talebi 

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına olan Koronavirüs salgını nedeniyle önceki gün TBMM’de CHP adına basın toplantısı gerçekleştirdi. Vekil Özkoç, İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş üstü ve kronik hastaların evden çıkmaması adına sokak yasağının getirilmesiyle ilgili konuşurken yurttaşların evden çıkmasına değindi. Özkoç, devletin vatandaşın evde kalması için ekonomik ve sosyal koşulların sağlanmasını vurguladı. 

Yüce vatandaşa seslendi 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik hastaların sokağa çıkma yasağının yanı sıra tüm yurttaşların evde kalmasını söylerken sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşa seslendi. Yüce yaptığı paylaşımda; “Toplumumuzun sağlığı için alınan önlemlerin daha iyi yönetilebilmesini önemsiyoruz. Tüm talep ve isteklerinizi 7 gün 24 saat boyunca Büyükşehir Kriz Merkezimize ALO 153 Çözüm Masası birimimiz aracılığıyla iletebilirsiniz” notunu düştü. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR