Karasu’da isimler öne çıkmaya başladı

AKP’de kongre takvimi netlik kazanmaya başlarken gözler Karasu’ya çevrildi. Eğer üniversite mezunu kriteri yine işletilecek olursa mevcut İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’in koltuğunu devretmesi gerekebilecek.

Karasu’da isimler öne çıkmaya başladı

O durumda Belediye Başkan Aday Adayı olan Samet Altuntaş’ın ismi gündeme gelebilecek. Altuntaş, İlçe Başkan Adayı olmak istediğini artık yüksek sesle dile getiriyor ve gerekli temaslarda bulunuyor. Mevcut Belediye Başkanı İshak Sarı da uzun yıllardan bu yana yönetim kurulunda yol arkadaşlığı yaptığı Hasan Yavuzyiğit’i harcamak istemiyor. Ancak mecbur kalırsa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yakup Ayar’ı ilçe başkan adayı olarak önerebilir. Veya önceki dönemlerde Karasu Belediye Meclis Üyeliği ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan Raşit Eryılmaz’ın isimleri gündeme gelebilir. Önümüzdeki günlerde delege belirlenirken gerçekleşecek temaslar kimin nerede yer alacağını netleştirmiş olacak. 

Durmuş’un twitter’da dikkat çeken paylaşımı
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, önceki gün twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Durmuş’un bu paylaşımı 100’e yakın beğeni, paylaşım aldı. Durmuş, twitter hesabında şu ifadeleri kullandı, “İp atlamak veya seksek oynamak yerine odasına kapanıp gece gündüz demeden çalışan ve sonunda da matematik dersinden 100 alan bir çocuk,belki okul ve iş hayatında başarılı olabilir; peki ya özel hayatında,iç dünyasında?Başarılı Olmuş Mutsuz Çoçuk Mu? Muvaffak Olmuş Mutlu Çoçuk Mu?”

İYİ Parti Başkanından telefrik tepkisi
İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve  yönetimi önceki akşam Sapanca’daydı. Bir süredir tepkilerin yer aldığı telefrik alanında vatandaşla sohbet eden Kılıçaslan, twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: “İl, İlçe ve Gençlik Kolları yöneticilerimiz ve  Sapanca ilçe başkanımız Sn.Burhan Arıkan ile birlikte, Sapanca Kırkpınar’da yapılması planlanan teleferik istasyonu inşaatına itirazımızı dile getirdik. İYİ Parti olarak projenin revize edilmesini talep ediyoruz”
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 11:25
banner3
YORUM EKLE